301 - 320 av 419
1...151617...21 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 29 augusti 2013

Klubbad för

HÄNGE/KEDJA, ben, japanskt motiv, tygband, längd 84 cm.

Utrop: 225 kr

NETSUKE, trä, insekt, längd 5 cm.

Utrop: 225 kr

COLLIER, onyx, turkos, lås i silver, längd ca 70 cm.

300 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, onyx, bärnsten, lås i silver, längd ca 49 cm.

325 kr

Utrop: 350 kr

RING, minst 8K guld, 25 åttkantslipade diamanter 0,12 ctv enligt gravyr, stl 17,25 mm, vikt 2,9 g.

Utrop: 1 100 kr

COLLIER, fasetterade citrinkulor 7,3 mm, ca 139 ctv, längd 46 cm, vikt 31,5 g.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

COLLIER, doserad, fasettslipade kulor av rökkvarts 6,4 - 13,3 mm, längd 45 cm, vikt 56,5 g.

Utrop: 1 500 kr

COLLIER, 57 ametistkulor, ovala något tillplattade, ca 8,0 x 6,0 x 4,7 mm, ca 84 ctv, längd 50 cm, vikt 23,6 g.

Utrop: 800 kr

COLLIER, sterlingsilver, längd 39-44 cm, vikt 43,1 g.

225 kr

Utrop: 250 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, organisk form, vikt 9,2 g, stift, snurrebussar i plast.

200 kr

Utrop: 225 kr

DOSA, silver, invändig förgyllning, nielloarbete, renmotiv, mått 9,6 x 3,6 x 2 cm, Österrike-Ungern, Wien 1859, vikt 92,2 g, slitage, små bucklor.

1 400 kr

Utrop: 900 kr

DOSA, silver, invändig förgyllning, nielloarbete, mått 8,7 x 4,2 x 2,5 cm, vikt 112,9 g, slitage, invändiga lagningar.

700 kr

Utrop: 550 kr

HÄNGE, 14K guld, rosa safir ca 1,30 ct, ovalslipad, mindre skada vid rondisten, vikt 1,2 g.

COLLIER, sterlingsilver, längd 52 cm, vikt 17,8 g.

200 kr

Utrop: 175 kr

HÄNGE/KEDJA, silver, agat, kedjans längd 50 cm, hängets längd 3,5 cm, vikt totalt 12,7 g.

100 kr

Utrop: 125 kr

COLLIER, rosa korall, längd 53 cm, lås i förgyllt silver.

Utrop: 425 kr

HÄNGE, 18K guld, kors, längd ca 3,5 cm, vikt 1,6 g.

Utrop: 550 kr

ARMRING, 18K guld, sötvattenspärlor, vikt 22,3 g, diameter 5,8 cm.

2 200 kr

Utrop: 2 000 kr

COLLIER, sterlingsilver, vikt 94,6 g, öppningsbart.

Utrop: 550 kr

SYSKONRING, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter 0,30 ctv, ca TW/VS, nagg på ena kuletten, slitna klor, stl 15 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 2 300 kr