Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 29 augusti 2013
RING, 18K vitguldl, opaltriplett, sliten, 5 briljanter ca 0,15 ctv, ca TW/VS, stl 18,5 mm, vikt 10 g.
ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,10 ctv, ca W/VS-SI, stift, vikt 1,1 g.
ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W/VS-SI, stift, vikt 1,2 g.
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,25 ct enligt gravyr, ca W(H)/VS, stl 18,5 mm, vikt 2,5 g.
TRESTENSRING, 18K vitguld, 3 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca Light Brown-Brown/ VS-SI, stl 18 mm, vikt 2,1 g.
RING, 18K guld, 8 rubiner, 8 åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, stl 17,75 mm, vikt 2,7 g, nagg samt mindre skador på rubiner.
PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 6.00-6,16 mm, 8-rader, olika längder, lås vitmetall.