181 - 194 av 194
1...8910 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 13 juli 2013

Klubbad för

RING, sterlingsilver, svart sten, nagg, stl 18,75 mm, vikt 22,8 g.

Utrop: 175 kr

RING, sterlingsilver, troligen kvarts, stl ca 20 mm, vikt 10,4 g, något skev skena.

Utrop: 175 kr

2 DIAMANTER, briljantslipade, 0,37 ct, TW(F)/VVS2 (kopia på HRD cert 177530), och 0,35 ct, TW(G)/VS2.

Utrop: 6 800 kr

BVLGARI, hänge/kedja, B-Zero1, 18K rosa guld, refnr. CL852407, längd 38-46 cm, vikt 14,1 g, originaletui, cert.

11 200 kr

Utrop: 8 800 kr

BVLGARI, ring, B-Zero1, 18K guld, 4 band, refnr. AN191025, stl 16,75 mm(53), vikt 11,8 g, originaletui, cert.

6 300 kr

Utrop: 5 500 kr

BROSCH/HÄNGE, sterlingsilver, stämplad AST, mått 5,2 x 6,7 cm, vikt 15,9 g.

Utrop: 175 kr

COLLIER, silver, Ekström & Blohm AB, Falköping 1956, längd 34 cm, vikt 30,1 g.

750 kr

Utrop: 225 kr

Ädelstenar Topas

3 TOPASER, svag orange ton, 3,34 ctv, nagg på undersidorna.

100 kr

Utrop: 125 kr

Ädelstenar Safirer

ROSA SAFIR, ovalslipad, 1,49 ct, slitna fasettkanter, skadad kulett.

800 kr

Utrop: 425 kr

Smycken Lås

OLE LYNGGAARD, lås, Blomst, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,01 ct, artnr. A1865-5001, design Charlotte Lynggaard, vikt 5,4 g.

7 200 kr

Utrop: 6 900 kr

OLE LYNGGAARD, ring, Morgondagg, 18K guld/vitguld, 14 briljantslipade diamanter 0,19 ctv, artnr. A1621-4003, stl 17 mm, vikt 15,3 g.

Utrop: 11 400 kr

GUCCI, ring, Interlocked G, 18K vitguld, stl 17 mm, vikt 8,5 g.

Utrop: 3 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW och TCr/VS, 1 skadad kulett, stift.

8 100 kr

Utrop: 9 300 kr

KEDJA, 18K vitguld, pansarlänk, längd 43 cm, vikt 3,3 g.

Utrop: 1 200 kr