Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 23 maj 2013
Klubbad för
MANSCHETTKNAPPAR, silver, egyptisk pharao, höjd ca 1,5 cm, bredd ca 2 cm, vikt 14,2 g.
MANSCHETTKNAPPAR, silver, emalj, bredd ca 1,5 cm, höjd ca 1 cm, vikt 10,8 g.
COLLIER, silver, cabochonslipade labradoriter, nagg på en sten, längd ca 46 cm, vikt 72 g.
BROSCH, silver, pärlemor, markasiter, granater, höjd ca 4,5 cm, bredd ca 6 cm, vikt 18 g.
ARMRING, silver, 4 ametister, 6 orientaliska pärlor, 1920/30-tal, svenska stämplar, 7x4,5 cm, vikt 9,3 g, säkerhetskedja, etui.
SLIPSNÅL, 18K, guld/ vitguld bokstav A med krona rosenstenar, vikt 2,3 g. originalask ca 1920