261 - 280 av 371
1...131415...19 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 23 maj 2013

Klubbad för

ARMBAND, förgyllt silver, 9 caméer 17 x 12 mm, August Pastarus Guldsmedsverkstad, Stockholm 1950, längd 19 cm, vikt 24 g, etui.

1 200 kr

Utrop: 600 kr

KEDJA, 18K vitguld, venetiansk, längd 45 cm, vikt 4,9 g.

Utrop: 1 600 kr

KEDJA, 18K guld, venetiansk, längd 55 cm, vikt 12,6 g.

Utrop: 4 200 kr

HÄNGE, silver, grön kvarts, längd ca 5 cm, vikt 11,4 g.

1 100 kr

Utrop: 400 kr

Dosor-Etuier Dosor

DOSA, silver, pärlemor, diameter ca 3 cm, vikt 15,7 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

PARFYMFLASKA, emaljerad koppar, fågel och blommotiv, höjd ca 6,5 cm.

Utrop: 250 kr

HÄNGE/KEDJA, silver, vikt 6,3 g, längd 50 cm.

Utrop: 200 kr

Kuriosa Trä

NETSUKE, trä, ödla i ett ägg, signerad, längd ca 5 cm, bredd ca 3,5 cm.

425 kr

Utrop: 250 kr

PÄRLCOLLIER, sterling silver, odlade sötvattenspärlor ca 13-14 mm, längd 48 cm, vikt 102,9 g, offround.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

THOMAS SABO, hänge, sterling silver, svarta glasstenar, hörlurar, påse.

RING, 18K guld, 10 blå safirer, 1 safir med nagg, 7 åttkantslipade diamanter ca 0,03 ctv, 1 diamant skadad, stl 16,25 mm, vikt 3,0 g.

900 kr

Utrop: 1 100 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserat, ca 3,30-8,00 mm, lås i silver, paste, längd 56 cm.

Utrop: 300 kr

HÄNGE/KEDJA, sterlingsilver, hjärta, längd 59 cm, vikt 20,7 g.

Utrop: 225 kr

RING, sterlingsilver, något slitna fasettkanter, stl 17,75 mm, vikt 7,5 g.

Utrop: 225 kr

HEARTBREAKER, armband, sterlingsilver, emalj, berlocker, 1 berlock Thomas Sabo, längd 19 cm, vikt 34,8 g.

700 kr

Utrop: 600 kr

Accessoarer Övrigt

CIGARETTMUNSTYCKE, silver, bakelit, svensk kontrollstämpel, 1900-talets första hälft, troligen Frankrike, längd 10 cm, vikt 10,2 g.

Utrop: 175 kr

PARFYMFLASKA, okänd färgad sten, höjd ca 7 cm.

Utrop: 250 kr

ARMBAND, silver, ametister, längd ca 18 cm, vikt 22,3 g.

1 400 kr

Utrop: 750 kr

BROSCH, silver, abalone, fladdermus, höjd ca 3 cm, bredd ca 6 cm, vikt 25,2 g.

Utrop: 500 kr

BROSCH, silver, rockaskinn, emalj, fisk, höjd ca 4 cm, bredd ca 4 cm, vikt 13,6 g.

Utrop: 450 kr