361 - 371 av 371
1...171819 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 23 maj 2013

Klubbad för

COLLIER, RING, ÖRHÄNGEN OCH HÄNGE, gulmetall, granater, ringen i förgyllt silver, stl 18 mm, längd 42 cm, stift.

500 kr

Utrop: 600 kr

SORGBROSCH, silver, svarta stenar, I. Sundström, Stockholm 1925, mått 3,6 x 5 cm, vikt 9 g.

250 kr

Utrop: 150 kr

PÄRLCOLLIER, äkta pärlor ca 0,05-1,5 mm, doserat, lås i guld, längd 40 cm, vikt 1,8 g.

Utrop: 1 200 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, ca 4 - 8 mm, lås i 18K guld med ametist, längd 51,5 cm.

1 200 kr

Utrop: 800 kr

HÄNGE, 18K guld, pärla ca 5,5 mm, barock, 2 diamanter 0,01 ctv, vikt 0,7 g.

200 kr

Utrop: 225 kr

Accessoarer Övrigt

LORGNETTE, silver, markasiter, kedjans längd 98 cm, små repor på glasen.

550 kr

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor ca 9,6 mm, skruvmekanism, vikt 4,2 g.

Utrop: 700 kr

HÄNGE/KEDJA, 18Kvitguld, hjärta, 8 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv ca W/SI, kedja 40 cm, vikt 4,2 g.

Utrop: 1 400 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, 39 briljanter 0,26 ctv enligt gravyr, ca TW-W/SI, kedja 40 cm, höjd 2 cm, vikt 3,2 g.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

HÄNGE, silver, bärnsten, höjd 4 cm, vikt 12,2 g.

Utrop: 250 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 4 prinsesslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 1,2 cm, vikt 0,7 g.

1 700 kr

Utrop: 1 100 kr