201 - 220 av 371
1...101112...19 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 23 maj 2013

Klubbad för

COLLIER, ARMBAND, förgyllt silver, längd 44 och 20,5 cm, vikt 77,4 g.

Utrop: 475 kr

Smycken Skjortknappar

SKJORTKNAPPAR, 1 par, 18K guld, 2 äkta pärlor, Malmö 1927, vikt 2,4 g.

Utrop: 800 kr

TIFFANY & CO, tång, sterlingsilver, längd 19 cm, vikt 87,5 g, gravyr, bucklor, böjd.

500 kr

Utrop: 600 kr

KEDJA, silver, längd 92 cm, vikt 37,5 g.

325 kr

Utrop: 275 kr

MANSCHETTKNAPPAR, ett par, silver, rektangulära med utskurna hål, vikt 15,2 g.

Utrop: 225 kr

BROSCH, sterlingsilver, vit emalj, Aksel Holmsen, Norge, mått 6,4 x 3 cm, vikt 12,9 g, emaljskada.

Utrop: 225 kr

BROSCH, silver, snidad rosenkvarts, limmad, mindre skada på rosenkvartsen, mått 4,3 x 3,1 cm, vikt 17 g.

100 kr

Utrop: 125 kr

MANSCHETTKNAPPAR, ett par, silver, labradorit, fyrkantiga, vikt 22,3 g.

200 kr

Utrop: 225 kr

MANSCHETTKNAPPAR, ett par, silver, pärlemor, vikt 13 g.

150 kr

Utrop: 150 kr

MANSCHETTKNAPPAR, ett par, silver, blå och vit emalj, vikt 8,4 g, emaljskador.

125 kr

Utrop: 150 kr

MANSCHETTKNAPPAR, silver/förgyllt silver, vikt 10,2 g.

125 kr

Utrop: 150 kr

FINGERBORG, silver, Sverige 1885, vikt 3,1 g, mindre bucklor.

Utrop: 125 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspäror, grå, rosa, vita längd 41 cm silverlås

Utrop: 400 kr

ARMBAND, silver, organisk form, 1900-talets mitt, längd 17,5 cm, vikt 33,9 g.

275 kr

Utrop: 250 kr

Porslin Vaser

PENSELBURK, porslin, Kina, 1900-tal eller 2000-tal, dekor av fåglar och blommor, höjd 12 cm, vikt 404,8 g.

200 kr

Utrop: 225 kr

COLLIER, rosafärgad agat, ca 14 mm, längd ca 124 cm.

325 kr

Utrop: 250 kr

RING, silver, snidad bergkristall, stl 19,25, vikt 19,4 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

RING, 18K guld, turmaliner, slitna facettkanter, stl 17,25, vikt 3,1 g.

1 700 kr

Utrop: 1 200 kr

ÖRHÄNGEN, silver, 1900-talets mitt, otydligt signerade, höjd 4 cm, vikt 6,7 g, clips.

125 kr

Utrop: 125 kr

ARMBAND, silver, genombrutet, egyptisk dekor, MAB Stockholm 1947, längd 20 cm, vikt 34,3 g.

300 kr

Utrop: 250 kr