81 - 100 av 451
1...456...23 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 maj 2012

Klubbad för

COLLIER, blomma, jade, onyx, ställbar längd ca 40-57 cm, vikt 56,7 g.

COLLIER, citriner, ca 9,5-10 mm, längd 43 cm, skruvlås.

900 kr

Utrop: 1 100 kr

BROSCH, silver, målat porslin, (repor), vikt 15 g, Sverige 1865.

350 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, akvamarin, ca 6-15 mm, doserade, längd 47 cm, magnetlås.

1 500 kr

Utrop: 1 300 kr

ARMBAND, ametister, ca 10 mm, längd ca 17 cm, elastiskt.

400 kr

Utrop: 475 kr

ARMBAND, akvamariner, ca 7,5-8 mm, längd ca 17 cm, något elastiskt.

400 kr

Utrop: 475 kr

COLLIER, granater, ca 4-11 mm, doserade, längd ca 44 cm, skruvlås.

800 kr

Utrop: 950 kr

ARMBAND, granater, ca 9,5-10 mm, längd ca 18 cm, något elastisk.

Utrop: 475 kr

HÄNGE, sterling silver, månsten, längd ca 2,2 cm, vikt 3,7 g.

400 kr

Utrop: 475 kr

HÄNGE, 18K guld, hjärta, smaragd, längd ca 20 mm, vikt 1,8 g.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

KEDJA/HÄNGE, sterlingsilver, vikt 33,8 g, längd 51 cm, Artform, Hans Helmer 1962.

1 600 kr

Utrop: 450 kr

BROSCH, 18K guld, 2 pärlor, vikt 3,2 g, Malmö 1899.

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K guld, 9 smaragder, ( 2 skadade, nagg), stl 17, 75 mm, vikt 6,5 g, Stockholm 1943.

Utrop: 2 400 kr

RING, 15K guld, grön turmalin, halvpärlor, röda stenar, stl 18 mm, 2,7 g, etui.

1 900 kr

Utrop: 1 000 kr

Kuriosa Hobby

CALLIGRAFIPENSEL, ben, grön sten, längd ca 28 cm, vikt 107,9 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

ARMRING, silver, mått 6,3 x 5,7 cm, vikt 27,9 g, öppningsbar.

Utrop: 450 kr

Smycken Herring

KLACKRING, förgyllt silver, stl 18 mm, vikt 6,3 g, Sävsjö Guldsmeds AB.

Utrop: 175 kr

ARMBAND, silver, bismark, längd 20 cm, vikt 51,9 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

BOKMÄRKE, silver, vikt 4,1 g.

150 kr

Utrop: 150 kr

ARMBAND, silver, längd 17,5 cm, vikt 10 g.

Utrop: 200 kr