441 - 451 av 451
1...212223 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 maj 2012

Klubbad för

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås 14K vitguld, doserat, längd ca 53 cm.

Utrop: 1 700 kr

RING, sterlingsilver, stl 18 mm. vikt 19,9 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

RING, sterlingsilver, stl 17,5 mm , vikt 14 g.

Utrop: 250 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor 6,5 mm, metallås med smaragder och 16 åttkantslip dia ca 0,16 ctv, ca W/VS, en skadad, längd 50 cm.

1 500 kr

Utrop: 900 kr

SNUSDOSA, silver, importstämplar, 1900-talets första hälft, 7,5x6 cm, vikt 47,4 g.

325 kr

Utrop: 300 kr

LUKTDOSA, silver, hund, England, höjd 6 cm, vikt 33,6 g.

600 kr

Utrop: 350 kr

SPEGEL, silver, glas, importstämplar, höjd 15 cm, vikt 66,9 g, gravyr.

450 kr

Utrop: 350 kr

PUDERDOSA, silver, glas, dekor av blommor, importstämplar, diameter 8 cm, vikt 96,5 g.

400 kr

Utrop: 500 kr

FINGERBORGAR 2 st, 18K guld och silver, Dahlberg Malmö och Göteborg, vikt 2,4 och 3,4 g, mindre bucklor.

Utrop: 1 400 kr

COLLIER, bärnsten, doserad, skruvlås, längd 62 cm.

1 300 kr

Utrop: 275 kr

Christian F Heise, verksam 1904-1932, 3 serveringsbestick, silver, knivblad i rostfritt stål, Danmark 1900-talets första hälft, längd 21-26 cm, vikt 195,1 g, etui.

600 kr

Utrop: 700 kr