FIGURIN i form av en naken kvinna, hållandes ett äpple. I materialet Parian. Från Gustavsberg, Tidigt 1900-tal. Signerad Gustavsberg 04. Höjd 33.5 cm.
Utrop: 2 000 kr
Dekorativa
Lördag 16 okt 2010
Kuriosa / Glas / Keramik / Porslin
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm