Avslutad | Dekorativa – Lördag 21 augusti 2010
Klubbad för
RESESET; reservoirpenna, bläckhorn, ljus, liten borste, metall med läderöverdrag, skador på lädret.
DIVERSE FÖREMÅL, fat i brons (Ystad Brons) dia: 22 cm, Väggplakett i brons, motiv gruvarbetare, dia: 18, 5 cm. Ask med träinlägg, i brons, 12 cm. Träsask(sydostasiatisk), 7, 5 cm.
GLAS, 5 ST, Tulipa. Ulrika Hydman Vallien, Kosta Boda. Signerade. Höjd 25 respektive 22 cm.
2 ST GLAS, av Ulrika Hydman Vallien, Hearts, Kosta Boda,. Artist collection. Signerade och numrerade.