Avslutad | Dekorativa – Onsdag 28 oktober 2009
Klubbad för
Konst Grafik
Ulf Wahlberg, "Classic Chevy, Granbergsdals hytta" färglitografi, 62 x 48 cm, signerad och numrerad, 202/230
Erik Tryggelin. Motiv från Vadstena, Olja på pannå, signerad och daterad 1952. 28 x 22 cm.
Erik Tryggelin. Motiv från Vadstena. Olja på pannå. Signerad och daterad 1935. 29 x 40 cm
Belysning Bordslampor
Bordslampa, art deco/ industridesign, fransk, ej funktionstestad, ca 1930, 40 cm hög