61 - 78 av 78
1234 Gå till

Avslutad | Dekorativa – Onsdag 28 oktober 2009

Klubbad för

Konst Grafik

Ulf Wahlberg, "Classic Chevy, Granbergsdals hytta" färglitografi, 62 x 48 cm, signerad och numrerad, 202/230

1 700 kr

Utrop: 1 850 kr

Konst Grafik

Ulf Wahlberg, " Los Angeles" färglitografi, 80 x 62 cm, signerad och numrerad

Utrop: 2 500 kr

Erik Tryggelin, olja på pannå, signerad och daterad 1911, 22 x 15 cm

Utrop: 2 600 kr

Erik Tryggelin. Motiv från Vadstena, Olja på pannå, signerad och daterad 1952. 28 x 22 cm.

Utrop: 2 800 kr

Erik Tryggelin. Motiv från Vadstena. Olja på pannå. Signerad och daterad 1935. 29 x 40 cm

Utrop: 2 900 kr

Birgit Sillén, "Lavaland" Olja på duk, signerad och daterad -74, 99 x 80 cm, ramad.

375 kr

Utrop: 500 kr

Okänd konstnär, otydlig signatur, Olja på duk, 74 x 61 cm. ramad

Utrop: 250 kr

Britta Nordenberg, olja på duk, signerad och daterad -1981, 65 x 53 cm, ramad

350 kr

Utrop: 275 kr

Olja på duk, färgbortfall, se bild! 71 x 45 cm. Ramad.

200 kr

Utrop: 150 kr

Pastell, otydlig signatur Karlberg -43?, 49 x 35 cm, ramad

Utrop: 275 kr

Svante Kede, olja på pannå, signerad, 47 x 45 cm, ramad

Utrop: 225 kr

Georg Lindström, olja på pannå, signerad, 64 x 60 cm, ramad

Utrop: 275 kr

Leif Matsson, olja på duk, signerad och daterad -95, 97 x89 cm, ramad

Utrop: 425 kr

Tor Hörlin, pastell, signerad och daterad - 73, 38 x 47 cm, ramad m glas.

325 kr

Utrop: 425 kr

Konst Grafik

Toulouse Lautrec, "La Clowness" litografi, eftertryck, 60x 80 cm, oramat.

650 kr

Utrop: 200 kr

Konst Grafik

ETSNING, porträtt av Zorn, Carl Larsson, Albert Engström, 30 x 27 cm, ram m glas

250 kr

Utrop: 350 kr

Belysning Bordslampor

Bordslampa, art deco/ industridesign, fransk, ej funktionstestad, ca 1930, 40 cm hög

Utrop: 850 kr

Kuriosa Technica

Flygplan, Art deco, ca 1920-30, delar saknas, se bild. 44 x 30 cm

600 kr

Utrop: 700 kr