41 - 60 av 78
1234 Gå till

Avslutad | Dekorativa – Onsdag 28 oktober 2009

Klubbad för

Arthur Bianchini, blandteknik, "Skansen 1917" 50 x 34 cm, ram och glas.

100 kr

Utrop: 150 kr

Okänd konstnär, Olja på pannå. 19 x 16 cm. Ramad.

Utrop: 150 kr

Otto Lundström, blandteknik, signerad, 70 x 52 cm, ram m glas.

175 kr

Utrop: 250 kr

Maurice Moberg, olja på duk, signerad, 60 x 43 cm. Ramad

75 kr

Utrop: 150 kr

Konst Grafik

Litografiskt tryck, efter äldre förlaga. 52 x 75 cm, ram m glas

125 kr

Utrop: 250 kr

Konst Grafik

Utrop: 250 kr

J.T Arnold, olja på pannå, signerad, 80 x 64 cm. Ramad

Utrop: 200 kr

S Möller, olja på duk, signerad, 67 x 59 cm, ramad

Utrop: 300 kr

Folke Bulow, olja på pannå, daterad - 38, signerad, 45 x 39 cm, ramad

175 kr

Utrop: 300 kr

Olle Carlström, blandteknik, signerad, 62 x 79 cm, ram m glas.

Utrop: 500 kr

Konst Grafik

Kopparstick, Stockholmsmotiv, otydlig signatur. 32 x 25 cm. Ram m glas.

100 kr

Utrop: 150 kr

Svän Grandin, vändbar m 2 motiv, se bild, signerad, 50 x 66 cm, ram m glas.

Utrop: 700 kr

Astrid Ringdahl, olja på duk, signerad, 66 x 54 cm, ramad

475 kr

Utrop: 600 kr

Roland Sandberg, olja på pannå, signerad, 61 x 48 cm, ramad

125 kr

Utrop: 250 kr

Folke Karlsson, Stockholmsmotiv, Akvarell, signerad, 35 x 26 cm

Utrop: 250 kr

Olja på papper, signerad - Lind, 64 x 50 cm, glas m ram.

175 kr

Utrop: 250 kr

Romene, "Oväder" olja på duk, signerad, 80 x 66 cm, ramad.

Utrop: 600 kr

Konst Grafik

Ulf Wahlberg, "Cadillac vid Granbergsdals hytta" färglitografi, 53 x 41 cm, signerad och numrerad

Utrop: 1 900 kr

Konst Grafik

Ulf Wahlberg,"Vaughn New Mexico" färglitografi, 62 x 44, 5 cm, signerad och numrerad

1 600 kr

Utrop: 1 750 kr

Konst Grafik

Ulf Wahlberg, " Motljus" färglitografi, 60, 5 x 44, 5 cm, signerad och numrerad, 81/230

Utrop: 1 750 kr