641 - 660 av 948
1...323334...48 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 16 april 2009

Klubbad för

Pantvaror Övrigt

Kanna, Gunnar Nylund Rörstrand, höjd ca 20cm

Utrop: 375 kr

Pantvaror Övrigt

Vas Gustavsberg Selecta, höjd ca 11,5cm

75 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

Vas Rörstran, Gunnar Nylund, höjd ca 10,5cm

Utrop: 500 kr

Pantvaror Övrigt

Skål, Rörstrand, längd ca 19,5cm

350 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Övrigt

Vas, Rörstrand, Lönegren (krackelerad) höjd ca 6cm

50 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

Ask med lock (litet nagg), Rörstrand, Gunnar Nylund, höjd ca 8cm

150 kr

Utrop: 200 kr

Pantvaror Övrigt

8 Miniatyrer, 1st med avbruten hals, Nylund, Stig Lindberg, Friberg

1 300 kr

Utrop: 1 000 kr

Pantvaror Övrigt

Lampa i plexiglas "stjärnor" Isabel Beautylight of Sweden, ca 31,5cm x 23,5cm med orginalkartong

650 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Par figuriner i metall på träsockel (slitage, delar saknas), höjd ca 45cm

Utrop: 1 800 kr

Pantvaror Övrigt

9 böcker, Svenska Adelns Ättartavlor, Gustaf Elgenstierna (slitage)

Pantvaror Övrigt

Spegel, stilkopia, (slitage, skador), höjd ca 60cm

Pantvaror Övrigt

Spegel, Gustaviansk (skador, dekorkompletteringar, 1 glas utbytt), höjd ca 100cm

Pantvaror Övrigt

Sveriges rikes lag , Tryckt i Kongl.Tryckeriet,1780 hos Henr.Fougt. R.K.V.O (slitage)

Pantvaror Övrigt

32 Hofkalendrar 1700-1800-tal, (slitage, skador)

Pantvaror Övrigt

Luktdosa, märkt Sevres porslin/metall längd ca 9cm

Pantvaror Övrigt

Ask i ben & sköldpadd, med målning, (skador), diameter 8cm

Pantvaror Övrigt

Miniatyr, föreställande Anna Elisabeth Stuel von Holstein, höjd ca 5cm

Pantvaror Övrigt

Bulkruka, i koppar (skador), höjd ca 17cm

Pantvaror Övrigt

Kanna med lock i koppar, (skador), höjd ca 20cm

Pantvaror Övrigt

Stekfat keramik (djupt), Kina 17/1800-tal, blå/vit, längd ca 39,5cm

1 500 kr

Utrop: 2 000 kr