661 - 680 av 948
1...333435...48 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 16 april 2009

Klubbad för

Pantvaror Övrigt

Kikare Nikon 10*25 5 grader # E18124

450 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

Kikare Nikon travelite 2 7*20 7,1 grader # E47630

700 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

Kikare 8*21 7 grader

200 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

Bok, Kashmir, Described by Sir Francis Younghusband, painted by Major E , Molyneux (skador)

Pantvaror Övrigt

1 Par lampetter, i trä & metall, höjd ca 34cm

Pantvaror Övrigt

Fat metall cloisonne, diameter, ca 30,5cm, (skador)

Pantvaror Övrigt

Skål, keramik Fischer, Budapest (krackelerad, sprickor) höjd ca 15cm

Pantvaror Övrigt

1 Skeppsur Seth Thomas i mässing med nyckel, något repad, samt packning dålig, klockan slår glas dvs 1 slag per halvtimme

800 kr

Utrop: 200 kr

Pantvaror Övrigt

Keramikvas Argenta Kåge "silverdekor fågel och orm" Gustavsberg 978II B ca 20cm hög (liten lagning)

Pantvaror Övrigt

Bordsur Jaeger-Le Coultre h.24 cm, Atmos i etui

Pantvaror Övrigt

Bordsur Jaeger-Le Coultre h.23 cm , Atmos, med etui

Pantvaror Övrigt

Lampa design, Jonas Bohlin "Larv" ca 86 cm skinn fläckar

1 500 kr

Utrop: 1 800 kr

Pantvaror Övrigt

WILHELM KÅGE, vas, Gustavsberg 1935, Argenta, grönglasyr, målad silverdekor av fiskar, signerad HANDDREJAD GUSTAVSBERG E ARGENTA 978 IV, höjd ca 29cm

Pantvaror Övrigt

Tennstop, skadat, del saknas (1800-tal), otydliga stämplar, höjd ca 18cm

225 kr

Utrop: 250 kr

Pantvaror Övrigt

BOJESEN, KAY, Danmark. Figur i form av flodhäst, teak. Längd 26 cm. fuktskada, del saknas, slitage

Utrop: 2 500 kr

Pantvaror Övrigt

Pepparkvarn, nysilver, "den gyldene freden", skador (ej funktionsgaranti)

225 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

Skulptur i glas, Murano, höjd ca 31cm

375 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Övrigt

Matta Persien fläckar, skadad utav mal 167x113 cm

2 600 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

Silkesmatta ca 93 x 152 cm

Pantvaror Övrigt

Diverse frimärken i mapp (42stycken, enligt förteckning)