Avslutad | Pant – Torsdag 16 april 2009
Pantvaror Övrigt
Bok, Kashmir, Described by Sir Francis Younghusband, painted by Major E , Molyneux (skador)
Visa varaPantvaror Övrigt
Skål, keramik Fischer, Budapest (krackelerad, sprickor) höjd ca 15cm
Visa varaPantvaror Övrigt
1 Skeppsur Seth Thomas i mässing med nyckel, något repad, samt packning dålig, klockan slår glas dvs 1 slag per halvtimme
Pantvaror Övrigt
Keramikvas Argenta Kåge "silverdekor fågel och orm" Gustavsberg 978II B ca 20cm hög (liten lagning)
Visa varaPantvaror Övrigt
WILHELM KÅGE, vas, Gustavsberg 1935, Argenta, grönglasyr, målad silverdekor av fiskar, signerad HANDDREJAD GUSTAVSBERG E ARGENTA 978 IV, höjd ca 29cm
Visa varaPantvaror Övrigt
BOJESEN, KAY, Danmark. Figur i form av flodhäst, teak. Längd 26 cm. fuktskada, del saknas, slitage