681 - 700 av 948
1...343536...48 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 16 april 2009

Klubbad för

Pantvaror Övrigt

Figurin, Rörstrand "varg", sign W.Lindström, höjd ca 19cm (smärre nagg)

Pantvaror Övrigt

Bordslampa i metall, (saknar skärm, äldre kontakt, sprucken fattning i porslin), ej funktionsgaranti, höjd ca 65cm

Pantvaror Övrigt

Spegel i masurbjörk med brännförgyllda detaljer, empire, (kompletterad,skador) höjd 89 cm, bredd 38 cm

Pantvaror Övrigt

1 Par kandelabrar, i metall, (stilkopior), ngt skeva, skador, höjd ca 44cm

Utrop: 2 500 kr

Pantvaror Övrigt

Par vägglampetter 1940-tal Mjölby intarsia signerad Birger Ekman, (skador), höjd ca 35cm

Pantvaror Övrigt

4 Äggkoppar keramik Rörstrand

200 kr

Utrop: 200 kr

Pantvaror Övrigt

3 Kopparpjäser, skador

125 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

"Sillbåt" glas Nybro, längd ca 32cm

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

Pendyl märkt Rob Engström med pendel (nyckel saknas, ej funktionsgaranti, skador) längd ca:65 cm

900 kr

Utrop: 850 kr

Pantvaror Övrigt

Spegel, förgylld (skador, delar saknas) höjd ca 61cm

Utrop: 2 400 kr

Pantvaror Övrigt

Skulptur i sten ,förmodligen tibetansk höjd ca:52 cm (slitage)

3 000 kr

Utrop: 3 600 kr

Pantvaror Övrigt

Vas, "Caramba", design Ulrica Hydman Valien, höjd ca 34cm

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr

Pantvaror Övrigt

Attachéportfölj i krokodilskinn, längd ca 40cm (slitage)

1 300 kr

Utrop: 1 000 kr

Pantvaror Övrigt

Plånbok i krokodilskinn, längd ca 15cm (slitage)

550 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Övrigt

Kakfat, nickel/glas, 18/1900-tal, skador, höjd ca 30cm

250 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Par ljusstakar i tenn, Handarbete, höjd ca 15cm (repor)

50 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

4 Pokaler av glas Ulrica Hydman, höjd ca 25cm

Utrop: 1 000 kr

Pantvaror Övrigt

4 Tallrikar av glas, Ulrica Hydman, diameter 19,5cm

550 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

Kanna av glas, Ulrica Hydman, höjd ca 22cm

Utrop: 200 kr

Pantvaror Övrigt

Matta ca 1,22cm x 1,83cm (slitage)

950 kr

Utrop: 50 kr