701 - 720 av 948
1...353637...48 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 16 april 2009

Klubbad för

Pantvaror Övrigt

1 Par Manschettknappar, 18K. Vikt 11,8g

2 300 kr

Utrop: 2 200 kr

Pantvaror Övrigt

Kedja, 1 par Manschettknappar (graverade), 18K. Vikt 14,4g

Utrop: 2 600 kr

Pantvaror Övrigt

2 Tallrikar, blå/vit Kina diameter ca 22cm (varav 1 sprucken, nagg)

150 kr

Utrop: 200 kr

Pantvaror Övrigt

1 Par väggplåtar, i mässing, lagade, defekta, kompletterade, 1800-tal

Utrop: 3 000 kr

Pantvaror Övrigt

2 Tekoppar med fat, Rörstrand Ostindia, (varav 1 med spricka vid öra)

75 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

Värja, längd ca 105cm (balja saknas)

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Övrigt

Huggare, längd ca 64cm (skadad balja), slitage

750 kr

Utrop: 600 kr

Pantvaror Övrigt

Sabel, längd ca 75cm, (balja defekt), slitage

750 kr

Utrop: 600 kr

Pantvaror Övrigt

6 Mattallrikar Röstrand Ostindia, diameter ca 23,5cm

550 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Övrigt

Skulptur i två delar (vitmetall) Indien, höjd ca 16cm

650 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

Silverfat, Ungern 800/1000. Vikt 169,3g

350 kr

Utrop: 250 kr

Pantvaror Övrigt

Skål i sten, med träsockel, höjd ca 4,5cm

475 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Övrigt

Vas i sten, höjd ca 12cm

75 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

Figurin i porslin, höjd ca 29cm

600 kr

Utrop: 250 kr

Pantvaror Övrigt

Figurin i sten, (skador), höjd ca 19cm

275 kr

Utrop: 250 kr

Pantvaror Övrigt

Figurin, "buddha", i sten, med träsockel, höjd ca 5cm (skador)

200 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

Bältesspänne i sten, (slitage) längd ca 12cm

1 600 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Övrigt

Tårtspade, i silver, längd ca 25cm

600 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Övrigt

Flaska, Boda, Erik Höglund # H1189, höjd ca 19cm

125 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

Julkanna, Rörstrand, "God Jul", höjd ca 14cm

350 kr

Utrop: 50 kr