Snusflaska (skador), höjd ca 8cm
Utrop: 50 kr
Figurin i sten "slöjfisk", på träställning, (skador), höjd ca 3,5cm
Bemålad dekor i trä. längd ca 30cm (skador)
Utrop: 300 kr
Vas i blå nyans med dekor guld, keramik, höjd 13cm
Askfat, keramik, Sven jonsoon Lagun, ca 24,5cm x 24,5cm
Utrop: 250 kr
Ljusstakar i metall, höjd ca 30cm
Utrop: 1 200 kr
1 Par lampetter i metall, höjd ca 32cm
Utrop: 400 kr
1 Par ljusstakar i mässing Skultuna N: 38, höjd ca 20cm
1 Par ljusstakar i metall, höjd ca 23cm
Brevpress i glas, Murano, millefiori
Brevpress i sten, Studio Gustavsberg-84
Kruka, blå/vit Gustavsberg (sprickor)
2 Tenntallrikar diameter ca 29cm (ostämplad, skador)
Tavla, gravyr, skadad, ca 20x29cm
Ljusstake tenn Hans Wicksten 1782-1810 Västerås (skador), höjd ca 21cm
Utrop: 1 800 kr
4 st champagneglas ( nagg )
Utrop: 1 000 kr
Vas Rörstrand, (krackelerad) höjd ca 32cm
Vas Majolika, höjd ca 25cm
Vas Rörstrand (krackelerad) höjd ca 24cm
Torsdag 16 apr 2009
Förfallna panter / Pantbanken Storgatan ABV