601 - 620 av 948
1...303132...48 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 16 april 2009

Klubbad för

14 oramade teckningar Henrik Tikkanen varav 1 signerad, (de teckningar som har korsat X har publicerats i Dagens Nyheter (d)

500 kr

Utrop: 600 kr

Tavla, teckning Henrik Tikkanen, (osignerad), med text, ca 16,5x10,5cm (d)

200 kr

Utrop: 250 kr

200 kr

Utrop: 250 kr

Tavla, teckning sign Henrik Tikkanen, ca 14x21cm (d)

Utrop: 400 kr

Tavla, teckning sign Henrik Tikkanen, ca 21,5x14cm (d)

Utrop: 400 kr

Utrop: 400 kr

Fat, keramik, Famillie Rose, Kina (1700-tal), diameter ca 32cm

2 600 kr

Utrop: 3 000 kr

Figurin, Keramos, "kvinna", höjd ca 40cm (nagg)

Skål, trä, samearbete, signerad, höjd ca 7cm

300 kr

Utrop: 50 kr

Vas, Vicke Lindstrand, naggad, höjd ca 31cm

250 kr

Utrop: 50 kr

Penn/penselställ i sten, (skador), höjd ca 15,5cm

150 kr

Utrop: 200 kr

Figurin i sten höjd ca 7cm, (skador) på ställning i trä

275 kr

Utrop: 200 kr

Vas röd nyans, (skador) höjd ca 14cm

375 kr

Utrop: 400 kr

Figurin i sten, (skador), höjd ca 7cm

275 kr

Utrop: 200 kr

Kopp (kina), höjd ca 6,5cm (slitage)

150 kr

Utrop: 200 kr

7 Lappskedar i silver, (olika storlekar). Vikt 108,1g

500 kr

Utrop: 600 kr

Figurin "häst" i sten, höjd ca 4,5cm, med ställning i trä

275 kr

Utrop: 50 kr

Snusflaska, Kina (skador), höjd ca 8cm

200 kr

Utrop: 250 kr

Snusflaska i sten, (skador), höjd ca 6cm

200 kr

Utrop: 250 kr

Snusflaska i glas, (skador), höjd ca 6,5cm

225 kr

Utrop: 250 kr