1 Glasflaska med propp från museum shop efter Dali, höjd ca 29cm
Utrop: 50 kr
Fat, keramik, Imari, diameter ca 21cm (slitage)
Utrop: 250 kr
Tavla akvarell Japan, ca 38x32cm
Utrop: 200 kr
Tavla, orientalisk "drake" 59x46cm
Tavla, broderi (oramad), skador, orientalisk
Tavla, orientalisk (oramad), ca 30x25cm
Skål, Orrefors, i kristall. Höjd ca 13 cm, diameter ca 20 cm
Utrop: 600 kr
Litografi i ram sign CF nr 127/129 ca 43x22cm
Tavla, olja, Alma Öhrström julmotiv -74 (färgsläpp), ca 73x98cm (d)
Utrop: 4 000 kr
Tavla, olja, Alma Öhrström, "tågstation", - 84, ca 73x92cm (d)
Utrop: 5 000 kr
Tavla, olja, Alma Öhrström, "gata i Mölle", ca 47x100cm (d)
Utrop: 2 400 kr
Oktant, skador, delar saknas
Porslinspjäs, delar saknas, skador, (otydlig stämpel) höjd ca 35cm
Viktsats i mässing (bucklor, del saknas)
Fat, keramik, Höganäs, Alma Öhrström, numrerad upplaga, ca 23,5x29cm (d)
2 Tavlor, olja, sign Ingmar Larsson, (ca 24x39cm) & (44x52cm) (d)
Fat, keramik, "Famille rose" Kina 1700 tal (nagg) diameter ca 35cm
Tavla, provtryck, sign Dali, ca 18x24cm (d)
Utrop: 1 500 kr
Tavla, provtryck, sign Dali, ca 24x17cm (d)
Torsdag 16 apr 2009
Förfallna panter / Pantbanken Storgatan ABV