581 - 600 av 948
1...293031...48 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 16 april 2009

Klubbad för

1 Glasflaska med propp från museum shop efter Dali, höjd ca 29cm

75 kr

Utrop: 50 kr

Fat, keramik, Imari, diameter ca 21cm (slitage)

200 kr

Utrop: 250 kr

200 kr

Utrop: 250 kr

Tavla akvarell Japan, ca 38x32cm

150 kr

Utrop: 200 kr

Tavla, orientalisk "drake" 59x46cm

175 kr

Utrop: 200 kr

Tavla, broderi (oramad), skador, orientalisk

Utrop: 50 kr

Tavla, orientalisk (oramad), ca 30x25cm

50 kr

Utrop: 50 kr

Skål, Orrefors, i kristall. Höjd ca 13 cm, diameter ca 20 cm

850 kr

Utrop: 600 kr

Litografi i ram sign CF nr 127/129 ca 43x22cm

600 kr

Utrop: 50 kr

Tavla, olja, Alma Öhrström julmotiv -74 (färgsläpp), ca 73x98cm (d)

3 700 kr

Utrop: 4 000 kr

Tavla, olja, Alma Öhrström, "tågstation", - 84, ca 73x92cm (d)

7 000 kr

Utrop: 5 000 kr

Tavla, olja, Alma Öhrström, "gata i Mölle", ca 47x100cm (d)

2 400 kr

Utrop: 2 400 kr

Oktant, skador, delar saknas

325 kr

Utrop: 50 kr

Porslinspjäs, delar saknas, skador, (otydlig stämpel) höjd ca 35cm

300 kr

Utrop: 50 kr

Viktsats i mässing (bucklor, del saknas)

125 kr

Utrop: 50 kr

Fat, keramik, Höganäs, Alma Öhrström, numrerad upplaga, ca 23,5x29cm (d)

125 kr

Utrop: 50 kr

2 Tavlor, olja, sign Ingmar Larsson, (ca 24x39cm) & (44x52cm) (d)

125 kr

Utrop: 50 kr

Fat, keramik, "Famille rose" Kina 1700 tal (nagg) diameter ca 35cm

2 000 kr

Utrop: 2 400 kr

Tavla, provtryck, sign Dali, ca 18x24cm (d)

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

Tavla, provtryck, sign Dali, ca 24x17cm (d)

1 200 kr

Utrop: 1 500 kr