Avslutad | Pant – Torsdag 16 april 2009
Ring med röd sten (defekt), 14K vikt 2,8gram, 2 ringar (varav 1 med vita stenar & 1 graverad) 18K vikt 4,4gram. Vikt 7,2g
FIGURIN, porslin, Rosenthal Selb, sign Gustav Oppel. 1930-tal. Dansande kvinna på rund stjärnbeströdd sockel, höjd ca 18,7cm
Visa varaPantvaror Konst
Servis Maria Björnbär (Rosentahl), 9 tallrikar, 7 djupa, 4 assietter, 2 uppläggningsfat. 1 såsterin, 2 små assietter (27 delar)
Tavla, Pablo Picasso 1881-1973, "Picasso Theatre", etsning 1967, signerad med blyerts, 16,8x22,7cm, bladstorlek 24,5x28cm (BFK Rives) Litteratur : Bloch 1256
Tavla Erik Olsson-20 "Gotlandsmålare och motiv från Gotland" ca 37x23,5cm, 1 teckning Erik Olsson "Chapmans ritning av segel" (d)