541 - 560 av 948
1...272829...48 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 16 april 2009

Klubbad för

Tavla Joe Dudley Downing "Komposition", gouache, 14x16cm, signerad, ramad

Utrop: 5 000 kr

Skål Rörstrand Gunnar Nylund "Kronskål", h: 10cm, Ø: 19cm, porslin

Urna med lock, Rörstrand, h: 24cm (krackelering)

Pokal med lock, h: 36cm, kristall, gravyr

Figuriner Rörstrand Gunnar Nylund "Pingvinmamma med unge", h: 25cm & 14cm

Figurin Rörstrand Gunnar Nylund "Pelikan", h: 16cm

Figurin Rörstrand Gunnar Nylund "Paradisfågel", h: 23cm

Figurin Rörstrand Gunnar Nylund "Vädur", h: 14,5cm

Tavla Ragnar Johansson "Höstlandskap", olja på duk, 46x54cm, signerad, ramad (d)

1 200 kr

Utrop: 1 450 kr

Tavla Ragnar Johansson "Fjällandskap", olja på duk, 28x45cm, signerad, ramad (d)

900 kr

Utrop: 1 100 kr

Tavla Ragnar Johansson "Vinter-By", olja på duk, 32x45cm, signerad, ramad (d)

Utrop: 1 100 kr

Tavla, litografi Eric H. Olson "Geometrisk komposition", 83/100, 53x45cm, signerad, ramad (d)

800 kr

Utrop: 975 kr

Collier Bismarck, 1 armband Bismarck med 3 berlocker, 18K. Vikt 11,9g

Utrop: 2 200 kr

Armband Pansar, längd ca 22cm, i silver. Vikt 102,8g

325 kr

Utrop: 400 kr

Ring i silver med lila sten. Vikt 27,6g

175 kr

Utrop: 150 kr

Vas, design Alvar Aalto, höjd ca 16cm, blå/grön nyans

Utrop: 500 kr

Skål, Kosta Boda, design Ulrica Hydman Vallien, diameter: ca 27cm

950 kr

Utrop: 900 kr

Skål, Kosta Boda, design Ulrica Hydman Vallien, höjd: ca 14,5cm

650 kr

Utrop: 500 kr

Skål/vas, sign Kosta Boda 49846 S.Persson, höjd ca 12cm

250 kr

Utrop: 50 kr

Glasskulptur "Brains" anti-stress, design Bertil Vallien # 7090307, med box, höjd ca 7cm

550 kr

Utrop: 400 kr