521 - 540 av 948
1...262728...48 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 16 april 2009

Klubbad för

2 Ljusstakar Ekeby, h: 10cm, lergods

75 kr

Utrop: 50 kr

2 Skålar SGS-RM, koppar och mässing, h: 7cm

50 kr

Utrop: 50 kr

4 Glöggmuggar Dorre, koppar, h: 5cm, orginalkartong

50 kr

Utrop: 50 kr

3 Tavlor Franco Costa "Stockholm Lefth, Center, Right", litografier, 333/390, 80x60cm, signerade, ramade (d)

1 200 kr

Utrop: 1 025 kr

Tavla Nils-Wedel "Flykt undan verkligheten", litografi, 26x33cm, signerad, ramad (d)

650 kr

Utrop: 500 kr

Vas Rörstrand Drejargruppen "Sepia" 1975, h: 17cm, keramik, orginalkartong

25 kr

Utrop: 50 kr

Skål Kosta Boda, Ulrika Hydman Vallien, h: 14cm, Ø: 17,5cm, glas

500 kr

Utrop: 550 kr

Armband, 20cm, 18K. Vikt 35g

Utrop: 6 300 kr

Tavla Fruls Tilpo "Kycklingdrömmar", olja på pannå, 60x74cm, signerad, ramad (d)

Utrop: 3 600 kr

Figurin Ronneby "Tupp", 33,5cm, glas (personnummer ristat på undersidan)

125 kr

Utrop: 50 kr

Tavla, litografi Richard Ryan "Hommage á Marilyn", 28/350, 81,5x64cm, signerad, oramad

Utrop: 1 200 kr

Utrop: 1 200 kr

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Tavla, kopparstick Engelskt "Sjöslag", 45x64cm, ramad (revor, fuktskadad)

225 kr

Utrop: 50 kr

Tavla, kopparstick Franskt "Förälskat par", 50x63cm, ramad (revor, fuktskadad)

250 kr

Utrop: 50 kr

Tavla, kopparstick Engelskt "Hamninlopp", 46x64cm, ramad (revor, fuktskadad)

225 kr

Utrop: 50 kr

Tavla, kopparstick Engelskt "Boy and birds nest", 40x30cm, ramad (revor, fuktskadad)

100 kr

Utrop: 50 kr

Tavla Folke Ricklund "Saxnäs", olja på pannå, 36x45cm, signerad, ramad (d)

Utrop: 2 400 kr

Tavla Elvi Tondén "Sydländskt landskap", olja på duk, 38x54cm, signerad, ramad (d)

Utrop: 1 100 kr

Tavla Joe Dudley Downing "Komposition", gouache, 14x16cm, signerad, ramad

Utrop: 5 000 kr