501 - 520 av 948
1...252627...48 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 16 april 2009

Klubbad för

Tavla Albert Johansson "Målning" olja på duk, 27x35cm, signerad, ramad (d)

5 600 kr

Utrop: 6 600 kr

Tavla Gustav Rudberg "Båt i hamn", olja på duk, 52x55cm, signerad, ramad (d)

Utrop: 19 200 kr

Tavla troligen Julius Ernst Beneditt Kietz "Landskapsmotiv", akvarell, 13,5x21,5cm, signerad, ramad (fuktskada, skadad ram)

75 kr

Utrop: 50 kr

Träkista, h:19,5xb:36xd:18cm (krackeleringar)

275 kr

Utrop: 50 kr

Färgseriegrafi i 2 delar Javacheff Christo "Surrounded Island, project for Biscayne Bay, Greater Miami, Florida" 1987, 23/125, innefattat i plexiglas 5,5x49x93cm, tryckt på Dombergpapper (repor på plexi)

21 000 kr

Utrop: 25 200 kr

Skulptur, okänd konstnär "Kvinna", brons, h: 32cm, står på stensockel

1 100 kr

Utrop: 375 kr

Fat Rörstrand Ostindia, 21x26cm, porslin

275 kr

Utrop: 50 kr

Tavla, litografi Andre Lanskoy 74/100, 65x51cm, signerad, ramad

Utrop: 2 900 kr

Skulptur, John Börjeson "Herreman", brons, h: 50cm, (d)

Glasvas Timo Sarpaneva #3350, h: 25,5cm (repig undertill)

Figurin Porsgrund Norway "Isbjörn", h: 20cm, porslin

Tavla Ardy Strüwer "Komposition", litografi 519/1500, 75x56cm, signerad, ramad (d)

850 kr

Utrop: 725 kr

Figurin Buddah, brons, h: 25cm, träsockel (diverse skador)

1 900 kr

Utrop: 600 kr

Figurin Buddah, brons, h: 19,5cm, träsockel (diverse skador)

1 300 kr

Utrop: 600 kr

Vas Kina, 1800-tal, blålila glasyr, h: 25cm

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Vas Kina, 1800-tal, blålila glasyr, h: 7cm, porslin

325 kr

Utrop: 375 kr

Skål Rörstrand Drejargruppen "Sepia", keramik, h: 10,5cm, med orginalkartong

Utrop: 50 kr

2 Mässingsljustakar Fiskars, h: 12cm

150 kr

Utrop: 50 kr

Brevpress Åhus, studio, 1988, HD-AZ, glas h: 3cm, glas

150 kr

Utrop: 50 kr

2 Ljusstakar Piglet´s keramik, h: 22cm

25 kr

Utrop: 50 kr