Avslutad | Pant – Torsdag 16 april 2009
Klubbad för
Tavla troligen Julius Ernst Beneditt Kietz "Landskapsmotiv", akvarell, 13,5x21,5cm, signerad, ramad (fuktskada, skadad ram)
Färgseriegrafi i 2 delar Javacheff Christo "Surrounded Island, project for Biscayne Bay, Greater Miami, Florida" 1987, 23/125, innefattat i plexiglas 5,5x49x93cm, tryckt på Dombergpapper (repor på plexi)