Avslutad | Pant – Torsdag 16 april 2009
Tavla F. wson Berg "Landskap", olja på duk, 53x63cm, signerad, ramad (krackeleringar, färgbortfall) (d)
Kanna med trähandtag, h: 25cm, Mexico 925, Silver. Vikt 996g
Visa varaPantvaror Konst
Lampa Aristide de Ranieri "Premiere Cigarette", terracotta, h: 53cm (diverse flisor/skador)
Visa varaPantvaror Konst
Handväska Silver (gulnad), med blå stenar, gravyr. Vikt 286g
Visa varaPantvaror Konst
Skål Kåge studio Gustavsberg, Farsta gods, h: 8cm, Ø 17,5cm, blå glasyr
Visa varaPantvaror Konst
Vas Stig Lindberg studiohanden Gustavsberg, h: 19cm, blå glasyr
Visa varaPantvaror Konst
Skål Gunnar Nylund Rörstrand signerad GN AXK, h:15,5cm, brungrön glasyr
Visa varaPantvaror Konst
Tavla okänd konstnär "Engelskt landskap", olja på pannå, 24x38cm, ej signerad, ramad (skadad ram)
Visa varaPantvaror Konst
Tavla Venny Soldan-Brofeldt "Skärgårdsklippor", olja på pannå, 35,5x50cm, osignerad, oramad (diverse skador på pannå), (med äkthetsintyg)
Visa varaPantvaror Konst
Tavla Venny Soldan-Brofeldt "Flicka med get", olja/skiss på duk, 62x50cm, osignerad, oramad, skador, & fuktskador, (med äkthetsintyg) (d)
Visa varaPantvaror Konst
Tavla Monica Lorentzon "Flicka med blomster", olja på duk, 114x87cm, signerad, ramad (lös ram) (d)
Tavla Timo Solin "Ansikte", blandteknik/skulptur, 46x41cm, signerad, ramad (näsan skadad) (d)