481 - 500 av 948
1...242526...48 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 16 april 2009

Klubbad för

Tavla F. wson Berg "Landskap", olja på duk, 53x63cm, signerad, ramad (krackeleringar, färgbortfall) (d)

200 kr

Utrop: 50 kr

Kanna med trähandtag, h: 25cm, Mexico 925, Silver. Vikt 996g

Orientalisk urna med lock, h: 40cm, 1900-tal

Lampa Aristide de Ranieri "Premiere Cigarette", terracotta, h: 53cm (diverse flisor/skador)

Diverse guld 18K. Vikt 22,2g

Örhängen, skruv, 18K. Vikt 3,6g

Manschettknappar, 18K. Vikt 10,7g

Brosch med diamant ca 1x0,02ct & 2x0,01ct, 18K. Vikt 4,09g

Handväska Silver (gulnad), med blå stenar, gravyr. Vikt 286g

Skål Kåge studio Gustavsberg, Farsta gods, h: 8cm, Ø 17,5cm, blå glasyr

Vas Stig Lindberg studiohanden Gustavsberg, h: 19cm, blå glasyr

Skål Gunnar Nylund Rörstrand signerad GN AXK, h:15,5cm, brungrön glasyr

Tavla okänd konstnär "Engelskt landskap", olja på pannå, 24x38cm, ej signerad, ramad (skadad ram)

Tavla Venny Soldan-Brofeldt "Skärgårdsklippor", olja på pannå, 35,5x50cm, osignerad, oramad (diverse skador på pannå), (med äkthetsintyg)

Tavla Venny Soldan-Brofeldt "Flicka med get", olja/skiss på duk, 62x50cm, osignerad, oramad, skador, & fuktskador, (med äkthetsintyg) (d)

Tavla Monica Lorentzon "Par vid bäck", olja på duk, 114x87cm, signerad, ramad (d)

5 000 kr

Utrop: 6 000 kr

Tavla Monica Lorentzon "Flicka med blomster", olja på duk, 114x87cm, signerad, ramad (lös ram) (d)

5 000 kr

Utrop: 6 000 kr

Glasskål Orrefors, Sofiero, h: 8,5cm, #p4239-131

475 kr

Utrop: 375 kr

Tavla Timo Solin "Ansikte", blandteknik/skulptur, 46x41cm, signerad, ramad (näsan skadad) (d)

Utrop: 4 200 kr

Tavla Albert Johansson "Fata Morgana", olja på pannå, 91x61cm, signerad, ramad (d)

Utrop: 12 000 kr