Avslutad | Pant – Torsdag 16 april 2009
Tavla litografi Jockum Nordström "Afton i salongen" 19/140 59X87 (d)
Visa varaPantvaror Konst
Tavla Peter Dahl "Pappa kommer till stan" 2002, olja på duk, 45,5x53,5cm, signerad, ramad (d)
Tavla S. Arvidsen "Fullriggare", olja på duk, 60x90cm, signerad, ramad (reva/skada i duk)
Tavla, litografi Bo E Lundqvist "Champagneglas", 87/165, 9,5x7,5cm, signerad, ramad (d)
Tavla, litografi Arvid Knöppel "Rådjur", 14/50, 29x25cm, signerad, ramad (lös i ram) (d)
Tavla, litografi Hans Kaitorp "Vid runda bordet" 1981, 105/160, 37x53cm, signerad, ramad (d)
Tavla LG. Lundberg "Från Stockholms skärgård" 1993, olja på spånplatta, 16x21cm, signerad (d)
Tavla Venny Soldan-Brofeldt "Vid matbordet" 1937, olja på duk, 41x33cm, signerad, oramad (med äkthetsintyg) (d)