461 - 480 av 948
1...232425...48 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 16 april 2009

Klubbad för

Tavla, olja på pannå, Petter Zennström-98 h 44 cm (d)

4 100 kr

Utrop: 5 000 kr

Tavla, olja på pannå, Petter Zennström 70x61 cm (d)

3 600 kr

Utrop: 4 500 kr

Tavla tryck Petter Zennström 1976 (d)

850 kr

Utrop: 500 kr

Tavla litografi Jockum Nordström "Afton i salongen" 19/140 59X87 (d)

Tavla Peter Dahl "Pappa kommer till stan" 2002, olja på duk, 45,5x53,5cm, signerad, ramad (d)

40 000 kr

Utrop: 48 000 kr

Tavla Peter Dahl "Samtal", akvarell, 60x44cm, signerad, ramad (d)

8 500 kr

Utrop: 8 000 kr

Tavla Peter Dahl "Samtal", akvarell 60x44cm, signerad, ramad (d)

8 500 kr

Utrop: 8 000 kr

Tavla Jan Stenvinkel "Drömmars bild", olja på duk, 28x35cm, signerad, ramad (d)

1 300 kr

Utrop: 1 100 kr

Tavla Jan Stenvinkel "Abstrakt blå", olja på duk, 22,5x27cm, signerad, ramad (d)

700 kr

Utrop: 850 kr

Tavla S. Arvidsen "Fullriggare", olja på duk, 60x90cm, signerad, ramad (reva/skada i duk)

900 kr

Utrop: 1 100 kr

Tavla, litografi Bo E Lundqvist "Champagneglas", 87/165, 9,5x7,5cm, signerad, ramad (d)

200 kr

Utrop: 50 kr

Tavla, litografi Bo E Lundqvist "Vinglas", 157/165, 9,5x7,5cm, signerad, ramad (d)

150 kr

Utrop: 50 kr

Tavla, litografi Bo E Lundqvist "Nattscen", 155/165, 9,5x7,5cm, signerad, ramad (d)

75 kr

Utrop: 50 kr

Tavla, litografi Arvid Knöppel "Rådjur", 14/50, 29x25cm, signerad, ramad (lös i ram) (d)

25 kr

Utrop: 50 kr

Tavla, litografi Hans Kaitorp "Vid runda bordet" 1981, 105/160, 37x53cm, signerad, ramad (d)

Utrop: 50 kr

Tavla signerad HE (Fruls Tilpo) "Don Quiote", olja på pannå, 160x122cm, ramad (d)

Utrop: 16 200 kr

Tavla, litografi P.G. Thelander "Morot" 91/180, 47x63cm, signerad, ramad (d)

Utrop: 2 500 kr

Tavla LG. Lundberg "Från Stockholms skärgård" 1993, olja på spånplatta, 16x21cm, signerad (d)

6 400 kr

Utrop: 7 700 kr

Tavla Venny Soldan-Brofeldt "Vid matbordet" 1937, olja på duk, 41x33cm, signerad, oramad (med äkthetsintyg) (d)

Tavla signerad VSB (Venny Soldan-Brofeldt) "Vid stugan", olja på duk, 40x32cm, ramad (skada på duk) (med äkthetsintyg)(d)