Avslutad | Pant – Torsdag 16 april 2009
Skupltur "Lejon med ekorre" (enligt uppgift Allan Ebeling, Torshälla) h:24cm, l:35cm, inskription undertill, skador (d)
Tavla, etsning, Evert Lundquist, sign E.L.1956, 15/50, havsmotiv, ca 30x36cm (d)
Visa varaPantvaror Konst
Olja på duk"strand med barn" 38 x 55 cm, Venny Soldan Brofeldt (osignerad), oramad, skador (med äkthetsintyg) (d)
Visa varaPantvaror Konst
Olja på duk, ca 64x46cm"Maggie Gripenberg I I ", Venny Soldan Brofeldt (osignerad), oramad, skador (med äkhetsintyg) (d)
Visa varaPantvaror Konst
Olja på duk, "sovande barn" ca 29x47cm, Venny Soldan Brofeldt (osignerad), oramad, skador (med 3 äkthetsintyg) (d)
Visa varaPantvaror Konst
Olja på duk, "vilande barn", ca 25x35cm, Venny Soldan Brofeldt (osignerad), oramad, skador (med äkthetsintyg) (d)
Visa varaPantvaror Konst
Tavla, olja, Sign VSB (Venny Soldan Brofeldt) "flicka vid bäck", ca 17x23cm (skador) (med äkthetsintyg) (d)
Visa varaPantvaror Konst
Tavla, olja, Venny Soldan Brofeldt (oramad, skador), ca 35x50cm, "studie" (med äkthetsintyg) (d)
Visa varaPantvaror Konst
Tavla, olja, Venny Soldan Brofeldt (osignerad), skador, ca 33x41cm (med äkthetsintyg) (d)
Visa varaPantvaror Konst
Tavla, olja, Venny Soldan Brofeldt (osignerad), oramad, skador, ca 73x54cm (d)