441 - 460 av 948
1...222324...48 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 16 april 2009

Klubbad för

Skulptur i gips, sign G Hedland, höjd ca 33cm, (skador) (d)

Utrop: 600 kr

Skupltur "Lejon med ekorre" (enligt uppgift Allan Ebeling, Torshälla) h:24cm, l:35cm, inskription undertill, skador (d)

1 300 kr

Utrop: 900 kr

Tavla, etsning, Evert Lundquist, sign E.L.1956, 15/50, havsmotiv, ca 30x36cm (d)

Olja på duk"strand med barn" 38 x 55 cm, Venny Soldan Brofeldt (osignerad), oramad, skador (med äkthetsintyg) (d)

Olja på duk, ca 64x46cm"Maggie Gripenberg I I ", Venny Soldan Brofeldt (osignerad), oramad, skador (med äkhetsintyg) (d)

Olja på duk, "sovande barn" ca 29x47cm, Venny Soldan Brofeldt (osignerad), oramad, skador (med 3 äkthetsintyg) (d)

Olja på duk, "vilande barn", ca 25x35cm, Venny Soldan Brofeldt (osignerad), oramad, skador (med äkthetsintyg) (d)

Tavla, olja, Sign VSB (Venny Soldan Brofeldt) "flicka vid bäck", ca 17x23cm (skador) (med äkthetsintyg) (d)

Tavla, olja, Venny Soldan Brofeldt (oramad, skador), ca 35x50cm, "studie" (med äkthetsintyg) (d)

Tavla, olja, Venny Soldan Brofeldt (osignerad), skador, ca 33x41cm (med äkthetsintyg) (d)

Tavla, olja, Venny Soldan Brofeldt (osignerad), oramad, skador, ca 73x54cm (d)

Tavla, etsning Anders Zorn "Ernest Renan" 232x337mm, 5 etat. Spricka i glaset!

Utrop: 10 000 kr

Tavla etsning Anders Zorn "Vicke" 199x297mm

3 000 kr

Utrop: 5 000 kr

Tavla Joan Miro litografi "Les Quetteurs" 61/75 90x60 cm år 1964 (d)

Utrop: 25 000 kr

Tavla litografi ,Joan Miro 64/75 44x34 cm 70-tal (d)

Utrop: 15 000 kr

Tavla, litografi, Carl Magnus -82 81/90, ca 22x16cm (d)

200 kr

Utrop: 250 kr

Tavla, litografi, Kjell Lönnå "landskap och toner" 46/360, ca 24x31cm (d)

Utrop: 250 kr

Tavla, litografi, Kjell Lönnå, "landskap & toner", 275/360, ca 24x31cm (d)

Utrop: 250 kr

Tavla, litografi, Kjell Lönnå, "landskap & toner", 236/360, ca 24x31cm (d)

200 kr

Utrop: 250 kr

Tavla, olja på pannå, Petter Zennström-98 "figur nr 36" h 65 cm (d)

6 500 kr

Utrop: 9 500 kr