481 - 500 av 619
1...242526...31 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 5 februari 2009

Klubbad för

1 Gallerskål Rörstrand krackeleringar

350 kr

Utrop: 350 kr

Ikon (skador, sprickor) ca 40x35cm. Skickas ej.

Utrop: 4 500 kr

Tavla olja Leopold Fare ca 60x72cm "blommande landskap 73" (d). Skickas ej.

2 500 kr

Utrop: 3 200 kr

Tavla olja Leopold Fare 50x62cm "landskap mellan träden Magaluf-71" (d). Skickas ej.

1 400 kr

Utrop: 1 900 kr

Tavla olja"stilleben" 23 x 32 cm sign VB 1913. Skickas ej.

150 kr

Utrop: 50 kr

Tavla träsnitt bär signatur. Skickas ej.

50 kr

Utrop: 50 kr

75 kr

Utrop: 50 kr

Tavla akvarell signerad p.o Netterblad"grön port" (d). Skickas ej.

Utrop: 600 kr

Tavla olja på duk signerad D.Downing 46x54 cm. Skickas ej.

13 000 kr

Utrop: 17 000 kr

13 000 kr

Utrop: 17 000 kr

Tavla monogram signerad i plåten Felicien Rops etsning aquatint "naken dam". Skickas ej.

Utrop: 1 600 kr

Tavla blandteknik sign. Astrid Nordenstam "världens födelse" ca. 38x43 cm (d. Skickas ej.)

400 kr

Utrop: 700 kr

Tavla Olja Bertil Widbrandt 32x40 "Landskap med flygande svanar" (d). Skickas ej.

650 kr

Utrop: 800 kr

Tavla olja F.w.son Berg "dalamotiv" skadad duk 53 x 66 (d). Skickas ej.

Utrop: 400 kr

2 Etsningar, 2 skadade blad (osignerad Zorn oramad Medföljde Föreningens för Grafisk Forms Årspublikation 1889) skador oramade

Utrop: 2 000 kr

Silvergelatin fotografi "hunden" Hideo matsumoto-96 2/15 (d). Skickas ej.

Utrop: 4 500 kr

Silvergelatin fotografi "Gröna lund" Hideo matsumoto-98 1/10 (d). Skickas ej.

Utrop: 4 500 kr

Tavla Ferdinand Hernlund sundsmälen 17/6 76 ca 17X24 med ram (d). Skickas ej.

1 Polaroid photo signerad William Wegman-05/06 oramad(liten fläck i ytterkant) 75,5 x 55,5 cm (d). Skickas ej.

Tavla torrnål 76-77 Dali 205/300 La Rose 35,5x50 cm (d). Skickas ej.

Utrop: 7 000 kr