501 - 520 av 619
1...252627...31 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 5 februari 2009

Klubbad för

Tavla olja K.Simonsson "vattendrag m båt & bebyggelse" 23x31cm. Skickas ej.

2 200 kr

Utrop: 2 800 kr

Tavla akvarell Robert Högfeldt 30x35 cm "Hos frisören" (d). Skickas ej.

Utrop: 5 000 kr

Olof Rudbeck dy:s faksimilutgåva i en portfölj innehållande 35 st fågelplansher, faksimilband 880

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

2 Glas Ulrica Hydman Vallien Kosta boda artist "Open mind"

550 kr

Utrop: 400 kr

Tavla litografi Peter Dahl "det brinner" 234/400 (d). Skickas ej.

Utrop: 1 300 kr

Tavla litografi Gustav Rudberg 124/260 "Hven" (d). Skickas ej.

400 kr

Utrop: 700 kr

Pantvaror Mynt

Lampfot i kinesiskt porslin (ej funktinsgaranti)

650 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Övrigt

12 gafflar 12 knivar 12 matskedar 12 kaffeskedar 1 såsslev, nysilver Gense

950 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Övrigt

Tennfat märkt garanterat svenskt tenn CG årsbokstav G8

75 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

Tennfat avlångt märkt svenkt tenn årsbokstav D8

100 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

Tallrik kina Famille Rose Ø 22,2 cm

400 kr

Utrop: 500 kr

Fat keramik delfts Ø39 cm. blå/vit

250 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Övrigt

Skål Ø12cm h. 5cm (liten def på kant) Kinesisk Ming

700 kr

Utrop: 800 kr

Pantvaror Övrigt

Kinesiskt keramikfat hexagonalt 13 cm lite nagg blå/vit

175 kr

Utrop: 150 kr

Pantvaror Övrigt

3 st Kinesiska keramikkoppar blå vita

300 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Övrigt

Silverfat orientaliskt med dekor av drakar Ø 12 cm

275 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Övrigt

Halskedja silver 98,6g rävsvans 57,5 cm

750 kr

Utrop: 350 kr

Pantvaror Övrigt

Pipa skulpturerad med silverbeslag (lucka saknas) 1800-tal skaft ej orginal

Utrop: 150 kr

Keramikfigurin "sittande björn" Royal Copenhagen nr 502

900 kr

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Övrigt

Glas vas med veckad kant och ränder h 34 cm

50 kr

Utrop: 50 kr