Kanon miniaty trä/järn
Utrop: 50 kr
10 Selterglas med slipad dekor, 5 Likörglas på fot med slipad dekor. Skickas ej.
Utrop: 600 kr
3 Likörglas på fot slipad dekor
3 Snapsglas på fot slipad dekor
2 Ölglas slipad dekor
12 Assietter Rosenthal Bavaria E
Utrop: 400 kr
1 Par ljusstakar i mässing/porslin Skultuna F10 ca 20cm "Svaneholm1530"
Utrop: 700 kr
1 Par Malmstakar h. 17cm
Utrop: 500 kr
Ljusstake mässing "ankare"
Utrop: 300 kr
Transistradio med bandspelare DUX 8060 (ej funktionsgaranti) utan sladd
Keramikkrus 1L Stora Bryggeriet spricka Willeroy & Boch
Prydnadsföremål/brevpress "Brandenburger Tor Berlin"
Keramikdosa med lock Xuande period 1426-1435 Ø 8 cm
Utrop: 2 400 kr
1 Dosa, 1 kopp, 1 vas 4 burkar med lock Kina keramik nagg och skador
Keramikskål Orientalisk nagg
Vas, dosa med lock, skål Kina keramik
6 Keramikkrus
Utrop: 1 300 kr
Skål jade, 2 skålar, vas sk, burk utan lock keramik
2 Keramikskålar nagg
4 st Snusflaskor skador
Utrop: 1 200 kr
Torsdag 5 feb 2009
Förfallna panter / Pantbanken Sverige Storgatan