541 - 560 av 619
1...272829...31 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 5 februari 2009

Klubbad för

Pantvaror Övrigt

6 Tallrikar Bo Fajans skada

Utrop: 250 kr

Pantvaror Övrigt

Tavla olja Christina Greger 10x7 cm

100 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

Porslinskatt bing & Gröndal 1876

600 kr

Utrop: 350 kr

Pantvaror Övrigt

Terrin med lock Rörstrand Ostindia

650 kr

Utrop: 750 kr

Pantvaror Övrigt

Tennspegel med 2 ljuslampetter, skador samt skadat glas

Utrop: 800 kr

Glasflaska Bertil Vallien Ateljer h.30 cm

950 kr

Utrop: 1 200 kr

1 Glasflask Bertil Vallien Atelier h. 14 cm

800 kr

Utrop: 800 kr

Glasvas Bertil Vallien Atelier h 7 cm

250 kr

Utrop: 350 kr

Miniatyrvas keramik Wedgwood h. 12,5 cm

175 kr

Utrop: 100 kr

Pantvaror Övrigt

Piedestal av trä med marmorskiva 1900-tal h. 66 cm. Skickas ej.

850 kr

Utrop: 700 kr

Pantvaror Övrigt

Kinamatta 150 x 76 cm. Skickas ej.

1 100 kr

Utrop: 300 kr

27 Delar Rosenthal Maria Björnbär bl.a 10 kaffe m fat, 10 assietter, sås, socker, gräddkanna, 2 buljong m fat. Skickas ej.

1 600 kr

Utrop: 1 500 kr

Tvärflöjt Yamaha 211SII med etui

Utrop: 600 kr

4 Champagneglas Orrefors Merlot

350 kr

Utrop: 300 kr

7 Rödvinsglas Orrefors Merlot. Skickas ej.

550 kr

Utrop: 550 kr

5 Vitvinsglas Orrefors Merlot. Skickas ej.

550 kr

Utrop: 400 kr

1 Par Ljusstakar av glas Orrefors

225 kr

Utrop: 50 kr

(8 Delar Nobel) 3 Kuverttallrikar 31cm,2 salladskålar 26cm,2 skålar på fot 22 cm,1 skål med lock 15 cm

2 900 kr

Utrop: 3 500 kr

Uppläggningsfat B&G blå måsen

450 kr

Utrop: 600 kr

Servis "Festivo" Heikki Orvola, 61 delar enligt auktionsbeskrivning U.Auktionsverk, katalog medföl

Utrop: 15 000 kr