21 - 40 av 102
123...6 Gå till

Avslutad | Dekorativa – Onsdag 21 januari 2009

Klubbad för

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Höglund, Karl, född 1940. Cabaret. Numrerad EA. Signerad av konstnären. Höjd 59 cm, Bredd 78 cm. Oramad.

Utrop: 2 500 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Höglund, Karl, född 1940. Par på cykel. Numrerad EA 7/20. Signerad av konstnären. Höjd 85 cm, Bredd 59 cm. Oramad.

Utrop: 2 500 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Höglund, Karl, född 1940. Skärgårdsbåt. Numrerad HC 4/30. Signerad av konstnären. Höjd 75 cm, Bredd 60 cm. Oramad.

Utrop: 2 500 kr

MÅLERI, Oljemålning på duk, Stockholmsmotiv, Palmér Anders, född 1958. Signerad av konstnären. Höjd 101 cm, Bredd 147cm. Ramad med guldram.

Utrop: 15 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Lehvonen, Matilda, född 1973. Får. Numrerad PT. Signerad av konstnären. Höjd 50 cm, Bredd 50 cm. Ramad med silverram.

Utrop: 1 500 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Hådell, Mats, född 1958. Skärgårdsmotiv. Numrerad 175/300. Signerad av konstnären. Höjd 62 cm, Bredd 81 cm. Ramad med guldram.

Utrop: 2 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Färgserigrafi, Ryan, Richard, född 1975. Motiv från New York. Numrerad 23/250. Signerad av konstnären. Höjd 75 cm, Bredd 52 cm. Oramad.

Utrop: 1 500 kr

Konst Grafik

Utrop: 1 500 kr

Konst Grafik

Utrop: 1 500 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Färgserigrafi, Ryan, Richard, född 1975. Motiv från New York. Numrerad 23/250. Signerad av konstnären. Höjd 52 cm, Bredd 75 cm. Oramad.

Utrop: 1 500 kr

Konst Grafik

Utrop: 1 500 kr

Konst Grafik

Utrop: 1 500 kr

Konst Grafik

Utrop: 1 500 kr

Konst Grafik

Utrop: 1 500 kr

Konst Grafik

Utrop: 1 500 kr

Konst Grafik

Utrop: 1 500 kr

Konst Grafik

Utrop: 1 500 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Färgserigrafi, Corneille, född 1922. Katt och fåglar. Numrerad 9/200. Signerad av konstnären. Höjd 96 cm, Bredd 96 cm. Oramad.

Utrop: 8 000 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Täbriz matta. Knuten i norra Iran, varpen är av bomull och luggen är av natur ull, storleken är 290cm lång och 203cm, framstår som oanvänd och utan slitage.

3 800 kr

Utrop: 3 500 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Mashad matta. Knuten i provinsen Khorasan, ett område i nordöstra Iran, varpen är av bomull och luggen är av natur ull, storleken är 295cm lång och 200cm, framstår som oanvänd och utan slitage.

3 400 kr

Utrop: 3 500 kr