1 - 20 av 102
123...6 Gå till

Avslutad | Dekorativa – Onsdag 21 januari 2009

Klubbad för

MÅLERI, Oljemålning på duk, landskap, Palmér Anders, född 1958. Signerad av konstnären. Höjd 70 cm, Bredd 70cm

Utrop: 5 000 kr

MÅLERI, Oljemålning på duk, komposition, Adalbert Per, född 1953. Signerad av konstnären. Höjd 50 cm, Bredd 50 cm

2 700 kr

Utrop: 3 500 kr

MÅLERI, Akryl på papper, komposition, Adalbert Per, född 1953. Signerad av konstnären. Höjd 77 cm, Bredd 62 cm. Ramad med guldram

Utrop: 3 500 kr

MÅLERI, Oljemålning på duk, komposition, Adalbert Per, född 1953. Signerad av konstnären. Höjd 60 cm, Bredd 60 cm

2 700 kr

Utrop: 3 500 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Serigrafi, Corneille, född 1922. Liggande kvinna. Numrerad 173/200. Signerad av konstnären. Höjd 129 cm, Bredd 93 cm. Ramad med guldram

Utrop: 10 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Serigrafi, Corneille, född 1922. Kvinna och fågel. Numrerad 151/200. Signerad av konstnären. Höjd 96 cm, Bredd 96 cm. Oramad

Utrop: 8 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Serigrafi, Corneille, född 1922. Liggande kvinna och fågel. Numrerad 126/200. Signerad av konstnären. Höjd 170 cm, Bredd 110 cm. Ramad med bladguldsram.

Utrop: 16 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Billgren, Ernst , född 1957. Klocktorn. Numrerad 409/450. Signerad av konstnären. Höjd 44 cm, Bredd 51 cm. Oramad.

Utrop: 2 500 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Jirlow, Lennart, född 1936. Kocken i trädgården. Numrerad 163/250. Signerad av konstnären. Höjd 65 cm, Bredd 75 cm. Ramad med bladguldsram

Utrop: 8 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Jirlow, Lennart, född 1936. Landskap. Numrerad 180/310. Signerad av konstnären. Höjd 62 cm, Bredd 77 cm. Ramad med bladguldsram

Utrop: 6 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Jolin, Einar, född 1890-1976. Riddarholmen. Numrerad 244/360. Signerad av konstnären. Höjd 70 cm, Bredd 81 cm. Ramad med guldram.

Utrop: 4 500 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Jolin, Einar, född 1890-1976. Kungsträdgården. Numrerad 244/360. Signerad av konstnären. Höjd 70 cm, Bredd 81 cm. Ramad med guldram.

Utrop: 4 500 kr

MÅLERI, Stor oljemålning på duk, Ågren, Marianne, född 1943. Dukat bord. Signerad av konstnären. Höjd 155 cm, Bredd 110 cm. Ramad med Bladguldsram.

Utrop: 15 000 kr

MÅLERI, Stor oljemålning på duk, Lang, Marika, född 1961. Dans på Brännö brygga. Signerad av konstnären. Höjd 170 cm, Bredd 146 cm. Ramad med guldram.

Utrop: 20 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Stappe, Pernilla, född 1967. Hovmästaren. Numrerad 28/275. Signerad av konstnären. Höjd 53 cm, Bredd 43 cm. Oramad.

Utrop: 1 500 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Stappe, Pernilla, född 1967. Sångerskan. Numrerad 33/275. Signerad av konstnären. Höjd 54 cm, Bredd 43 cm. Oramad.

Utrop: 1 500 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Palmer, Anders, född 1958. Två får. Numrerad 131/290. Signerad av konstnären. Höjd 23 cm, Bredd 28 cm. Oramad.

Utrop: 1 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Palmer, Anders, född 1958. Tre får. Numrerad 125/290. Signerad av konstnären. Höjd 23 cm, Bredd 32 cm. Oramad.

Utrop: 1 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Palmer, Anders, född 1958. Fyra får. Numrerad 135/290. Signerad av konstnären. Höjd 23 cm, Bredd 32 cm. Oramad.

Utrop: 1 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Höglund, Karl, född 1940. Maskeraden. Numrerad EA. Signerad av konstnären. Höjd 59 cm, Bredd 78 cm. Oramad.

Utrop: 2 500 kr