61 - 80 av 137
1...345...7 Gå till

Avslutad | Dekorativa – Onsdag 22 oktober 2008

Klubbad för

Glas Konstglas

KONSTGLAS, Tekanna, Billgren, Ernst (F 1957), gjord år 2000, numrerad 12/29 och signerad av konstnären. Höjd 37 cm, diameter max 26 cm.

Utrop: 12 000 kr

Glas Konstglas

KONSTGLAS, Glaskonst, Billgren, Ernst (F 1957), Esmeralda, gjord år 2000. Numrerad 11/29 och signerad av konstnären. Höjd max 35 cm, diameter max 30 cm.

Utrop: 12 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Billgren, Ernst (F 1957), numrerad 405/450 och signerad av konstnären. Höjd 36 cm, bredd 46 cm.

2 500 kr

Utrop: 3 000 kr

Konst/måleri Utgår

MÅLERI, Gipsporslin/Blandteknik, Hübner, Jens (F 1978), signerad av konstnären. Höjd 50 cm, bredd 50 cm.

2 500 kr

Utrop: 3 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Serigrafi, Olofsson, Pierre (F 1921 D 1996), numrerad 129/210 och signerad av konstnären. Höjd 50 cm, bredd 45 cm.

Utrop: 3 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Serigrafi, Olofsson, Pierre (F 1921 D 1996), numrerad 56/94 och signerad av konstnären. Höjd 53 cm, bredd 37 cm.

Utrop: 3 000 kr

Konst Grafik

Karborondum-etsning, Berck-Witz, Alain, Ansikte, numrerad 2/75 och signerad av konstnären. Höjd 52 cm, bredd 33 cm.

Utrop: 2 500 kr

Konst Grafik

Karberondum-etsning, Berck-Witz, Alain, Ansikte, numrerad 25/75 och signerad av konstnären. Höjd cm 59, bredd 33 cm.

Utrop: 3 000 kr

MÅLERI, Akvarell, Kronberg, Staffan (F 1902 D 1986), Sommarblomster, signerad av konstnären. Höjd 18 cm, bredd 27 cm.

Utrop: 1 200 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Svensson, Roland (F 1919 D 2003), Motiv från Sandhamn, signerad av konstnären. Höjd 10 cm, bredd 16 cm.

Utrop: 1 200 kr

MÅLERI, Akryl på papper, Andersson, Jan (F 1955), signerad av konstnären. Höjd 30 cm, bredd 30 cm.

Utrop: 1 500 kr

Konst Grafik

GRAFIK, screenstryck, Moore, Tom (F 1961), Madonna, numrerad 130/500 och signerad av konstnären. Höjd 72 cm, bredd 66 cm.

Utrop: 1 500 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Billgren, Ernst (F 1957), ur samlingen 15 konstnärer, signerad av konstnären. Höjd 60 cm, bredd 41 cm.

Utrop: 1 500 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Höglund, Karl (F 1940), numrerad 150/290 och signerad av konstnären. Höjd 57 cm, bredd 86 cm.

Utrop: 2 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Höglund, Karl (F 1940) signerad EA. Höjd 60 cm, bredd 78 cm.

1 700 kr

Utrop: 2 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Höglund, Karl (F 1940), numrerad EA 26/30 och signerad. Höjd 75 cm, bredd 59 cm. litografin är o ramad.

Utrop: 2 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Höglund, Karl (F 1940) signerad av EA. Höjd 58 cm, bredd 86 cm.

1 300 kr

Utrop: 2 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Screenstryck, Ryan, Richard (F 1946), numrerad 57/250 och signerad av konstnären. Höjd 52 cm, bredd 74 cm.

Utrop: 2 000 kr