681 - 700 av 1 043
1...343536...53 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 30 september 2008

Klubbad för

Akvarell, monogramsignerad E.A.C.F, "Mellösa juli 1906" ca 13,5x22,5cm

450 kr

Utrop: 400 kr

Litografi, färglitografi 1 Domherre 7/36 ca36,5x52cm, 1 Änder 7/36 ca36,5x52cm, 1 Ejdrar 84/290 ca54x80cm alla lösa blad i mapp, signerade Mikael Barrehag

600 kr

Utrop: 1 800 kr

Litografi, färglitografi 1 Domherre 9/36 ca36,5x52cm, 1 Änder 9/36 ca36,5x52cm, 1 Ejdrar 86/290 ca 54x80cm alla lösa blad i mapp, signerade Mikael Barrehag

Utrop: 1 800 kr

Litografi, färglitografi 1 Domherre 5/36 ca36,5x52cm, 1 Änder 5/36 ca36,5x52cm, 1 Ejdrar 82/290 ca 54x80cm alla signerade av Mikael Barrehag alla lösa i mapp

600 kr

Utrop: 1 800 kr

Litografi, färglitografi 1 Domherre 6/36 ca36,5x52cm, 1 Änder 6/36 ca36,5x52cm, 1 Ejdrar 83/290 ca 54x80cm signerade Mikael Barrehag alla lösa i mapp

Utrop: 1 800 kr

Målning, oljemålning på duk sign Adam Niemczyc "Orestes 1962" ca134,5x80,5cm. Skickas ej.

1 900 kr

Utrop: 850 kr

Tavla, tuschtecning av Einar Nerman "Gunvor Bergqvist" Funny boy. ca28x44cm. Skickas ej.

Utrop: 700 kr

Litografi, "Stora Nassa" sign John-Erik Franzén 13/200, med dedikation, ca 27x40cm. Skickas ej.

850 kr

Utrop: 1 000 kr

Träsnitt, signerad Victor Jernbergh "Timmerkörare" ca17x24cm

Utrop: 250 kr

Träsnitt, signerad Victor Jernbergh "Fäbovallen" ca 17x22cm

200 kr

Utrop: 250 kr

Pendyl, väggpendyl, med nyckel och dekorationer i påse, ej funktions garanti. Skickas ej.

850 kr

Utrop: 600 kr

Lampetter, 1 Par spegellampetter, elektriska, något sneda, ej funktionsgaranti

300 kr

Utrop: 350 kr

Vinkanna, jugendstil "J-B-T 1906", i porslin och mässing, höjd ca 40cm.

2 400 kr

Utrop: 850 kr

Vinkanna, jugendstil "J-B-T 1906", i porslin och med mässingslock Höjd ca 40cm

2 200 kr

Utrop: 850 kr

Glasfat, från Steninge slott ca37cm, i kartong

325 kr

Utrop: 250 kr

Tändare, Skultuna nr 85 ca10cm

225 kr

Utrop: 75 kr

Slidkniv, med slida, kniv ca19cm, samearbete

1 400 kr

Utrop: 250 kr

Skålar, 3 skålar Orion Orrefors ca 9cm alla i kartong

300 kr

Utrop: 800 kr

Vas, Rörstrand sign Gunnar Nylund ca 14,5cm, liten skada

Utrop: 250 kr

Keramik, keramiktavla signerad Lisa Larsson ca27,5x16,5cm

600 kr

Utrop: 250 kr