661 - 680 av 1 043
1...333435...53 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 30 september 2008

Klubbad för

Sockerskål, skål med lock och en glasskål i ; Royal Copenhagen ca 9cm

200 kr

Utrop: 250 kr

Skål, med lock Rörstrand ca 8,5cm

150 kr

Utrop: 175 kr

Collier, pärlcollier med silverlås

300 kr

Utrop: 350 kr

Skålar, 2st blå skålar ca17-14cm

275 kr

Utrop: 75 kr

Skålar, 1 vit samt 1 gul ca 24-14cm

175 kr

Utrop: 75 kr

Skål, 1 blå skål ca 18cm

75 kr

Utrop: 50 kr

Skål, 1 blå skål ca 22,5cm

150 kr

Utrop: 50 kr

Fotografi, i offsettryck med Segelyachtmotiv "Endeavour I 1935" ca 38x90cm. Skickas ej.

850 kr

Utrop: 475 kr

Fotografi, i offsettryck "Astra 1936" ca 38x90cm. Utan glas. Skickas ej.

600 kr

Utrop: 350 kr

Fotografi, i offsettryck "Susanne 1911" ca 60x90cm. Skickas ej.

650 kr

Utrop: 350 kr

Litografi, färglitografi 1 Domherre 10/36 ca 36,5x52cm, 1 Änder 10/36 36,5x52cm, 1 Ejdrar 12/290 ca 54x80cm alla lösa blad i mapp, Busavgift

Utrop: 1 800 kr

Litografi, färglitografi 1 Domherre 11/36 ca36,5x52cm, 1 Änder 11/36 ca36,5x52cm, Ejdrar 88/290 ca54x80cm alla lösa blad i mapp, Busavgift

Utrop: 1 800 kr

Etsning, kolorerad etsning "Katarina kyrka" ca23,5x32cm, sliten ram

Utrop: 400 kr

Etsning, kolorerad etsning "Källgränd Stockholm" ca29,5x25cm

Utrop: 400 kr

Pastell, signerad Stig Claesson ca41x 54,5cm. Skickas ej.

1 600 kr

Utrop: 850 kr

Keramikfat, Stig Lindberg ca20,5x 18,5cm höjd ca 5cm

750 kr

Utrop: 550 kr

Tallrikar, 5 Mattallrikar Ostindia Rörstrand, en kantstöt

650 kr

Utrop: 500 kr

Assietter, 6 assietter Ostindia Rörstrand

450 kr

Utrop: 500 kr

Pastell, blandteknik signerad Högfeldt (Robert) ca 19,5x28cm

850 kr

Utrop: 950 kr

Teckning, pennteckning tillskriven Josefina Holmlund, ca18,5x10,5cm

250 kr

Utrop: 300 kr