Avslutad | Pant – Tisdag 19 februari 2008
Klubbad för
Pantvaror Glas, porslin
Karaff, "Fyllehund" Stockholms glasbruk design Ture Berglund, längd ca 23cm, spricka i hänkeln, kork saknas, skickas ej
Målning, Olja på duk, upplimmad på pannå, signerad W. Burry ca 50,5x51,5cm, Krackelyr och skador (d)
Litografi, signerad M Huss W 1991 (Mona Huss Wallin) 160/350 ca 48x65cm. löst blad (d)
Teckning, Kolorerad tuschteckning signerad Oscar Reutersvärd "perspective japonaise" no 300ic ca 29x21cm (d)