561 - 580 av 984
1...282930...50 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 19 februari 2008

Klubbad för

Pantvaror Glas, porslin

Karaff, "Fyllehund" Stockholms glasbruk design Ture Berglund, längd ca 23cm, spricka i hänkeln, kork saknas, skickas ej

75 kr

Utrop: 100 kr

Pantvaror Glas, porslin

Glasfat, med lysterdekor, största Ø ca 27cm, skickas ej

250 kr

Utrop: 100 kr

Tvärflöjt, Jupiter JFL-511E II i fodral

650 kr

Utrop: 900 kr

Oljemålning, på duk, signering oläslig 32,5x40,5cm

550 kr

Utrop: 300 kr

Målning, Olja på pannå signerad C Hughes-93 (Clifford) ca 50x40cm (d)

2 500 kr

Utrop: 3 000 kr

Målning, Olja på duk, upplimmad på pannå, signerad W. Burry ca 50,5x51,5cm, Krackelyr och skador (d)

2 500 kr

Utrop: 3 000 kr

Pastell, signerad Jordell (Ivan) ca 19,5x25,5cm, skadad ram (d)

Utrop: 800 kr

Litografi, signerad M Huss W 1991 (Mona Huss Wallin) 160/350 ca 48x65cm. löst blad (d)

500 kr

Utrop: 700 kr

Litografi, signerad Peter Dahl 245/300 ca 39x59cm. Löst blad (d)

1 100 kr

Utrop: 800 kr

Litografi, signerad Ulf Greder 113/360 "Boulespelarna" ca 49x61cm. Löst blad (d)

600 kr

Utrop: 800 kr

Litografi, signerad Ulf Greder 351/360 ca 49,5x60cm. Löst blad (d)

600 kr

Utrop: 800 kr

Litografi, signerad Karl Höglund E.A. ca 42x56cm. Löst blad (d)

550 kr

Utrop: 600 kr

Litografi, signerad Karl Höglund E.A. ca 52,5x43cm. Löst blad (d)

650 kr

Utrop: 600 kr

Teckning, Kolorerad tuschteckning signerad Oscar Reutersvärd "perspective japonaise" no 300ic ca 29x21cm (d)

2 100 kr

Utrop: 700 kr

Teckning, Kolorerad tuschteckning signerad Oscar Reutersvärd ca 29x21cm (d)

1 500 kr

Utrop: 700 kr

Ljusstake, 3-armad i mässing, höjd ca 37,5cm, hål i fot

1 100 kr

Utrop: 700 kr

Pipstånka, i björk och ek, 1800-tal. Höjd ca 24cm

Utrop: 600 kr

Ljusstakar, ett par i mässing. Höjd ca 24,5cm

Utrop: 600 kr

Mortel, i mässing med stöt, Westerås metallfabrik. mortelns höjd ca 9cm

225 kr

Utrop: 400 kr

Pärlcollier, med lås i silver, längd ca 42cm

450 kr

Utrop: 300 kr