181 - 200 av 356
1...91011...18 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 8 november 2007

Klubbad för

1 Armband Pansar, 21cm, 18K. Vikt 10,19g

Utrop: 1 600 kr

1 Armband X-länk 18,5cm, 18K. Vikt 24,2g

2 800 kr

Utrop: 3 700 kr

1 Par manschettknappar, silver. Vikt 6,7g

100 kr

Utrop: 50 kr

1 Kanna i silver med trähandtag, (stämplar finns), bucklor, höjd ca 21cm. Vikt 677,2g

2 700 kr

Utrop: 1 300 kr

2 Supkoppar, MEMA signerade Löfman, år 1997, förgyllda invändigt, silver, h:4cm. Vikt 46,5g

225 kr

Utrop: 50 kr

2 Supkoppar, TESI, år 1950-51, förgyllda invändigt, silver, h:4,5cm. Vikt 35,79g

250 kr

Utrop: 50 kr

1 Minnesutgåva med 6 mynt "1983 Olympic Prestige Set", box, ask, cert

250 kr

Utrop: 50 kr

Diverse silvermynt. Vikt 1196,2g

2 500 kr

Utrop: 2 000 kr

6 Gafflar, Sv. Olsén, år 1925-26, längd:18cm, silver (monogram). Vikt 185,8g

300 kr

Utrop: 350 kr

6 Gafflar, W. Forslund, år 1922-24, längd:18cm, silver (monogram). Vikt 240,1g

350 kr

Utrop: 450 kr

1 Matsked, mästare Johan Svanberg verksam i Karlstad, år 1813, 20cm, silver (monogram, graverad). Vikt 37,9g

275 kr

Utrop: 200 kr

1 Sked, mästare Emil Lindqvist verksam i Malmö, år 1910, 19cm, silver (monogram). Vikt 40g

125 kr

Utrop: 50 kr

1 Matsked, mästare Stephan Halling verksam i Örebro, år 1799 (stämplad av änkan efter hans bortgång 1785), 21cm, silver (graverad). Vikt 48,9g

375 kr

Utrop: 350 kr

1 Matsked, mästare Johan Adolf Hamnqvist verksam i Åmål år 1828-66, 22cm, silver (monogram, graverad). Vikt 55g

325 kr

Utrop: 200 kr

1 Skål /värmeljushållare, silver, h:5,5cm d:9cm. Vikt 108,6g

475 kr

Utrop: 375 kr

1 Skål, silver, h:6cm d:12,5cm. Vikt 147,3g

650 kr

Utrop: 550 kr

1 Skål på fot, silver, h:9,5cm d:17cm. Vikt 407,9g

1 400 kr

Utrop: 1 500 kr

2 Ljusstakar, silver, h:17cm resp. 20cm. Vikt 413,3g

2 100 kr

Utrop: 1 500 kr

1 Bägare, silver (graverad, buckla). Vikt 110,6g

225 kr

Utrop: 200 kr

1 Såssked, mästare Frans Holm verksam i Vadstena, år 1858, 20cm, silver (delvis förgylld). Vikt 38,29g

550 kr

Utrop: 325 kr