341 - 356 av 356
1...161718 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 8 november 2007

Klubbad för

Pantvaror Övrigt

1 Par ljusstakar i gulmetall, höjd ca 14cm

200 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Stativåg av mässing monterad på träskivasamt viktsats (några mindre vikter saknas)

1 700 kr

Utrop: 1 500 kr

Pantvaror Stereo/TV/Video

1 HDD+DVD (inspelningsbar) R-580 med fjärrkontroll samt sladdar o kvitto

950 kr

Utrop: 1 000 kr

Pantvaror Övrigt

1 Taklampa " tiffany-stil" blyinfattad dia ca 44 cm

1 300 kr

Utrop: 1 600 kr

Pantvaror Övrigt

1 Kristallskål Orrefors Gunnar Cyrén i schatull ("För nit & redlighet...")

1 200 kr

Utrop: 1 300 kr

Pantvaror Övrigt

1 Keramikfat Kina sk

Utrop: 700 kr

Pantvaror Övrigt

1 Keramikfat Kina diameter ca 19 cm

500 kr

Utrop: 700 kr

Pantvaror Övrigt

2 Keramikfat Imari diameter ca 12cm

Utrop: 300 kr

Pantvaror Övrigt

2 Keramikfat Imari diameter ca 16,5cm

Utrop: 300 kr

1 Färglitografi, 34x26cm, Corneille i ram (d)

1 300 kr

Utrop: 1 300 kr

Pantvaror Övrigt

1 Bok av Hans Johansson"Aschenbrenner" fyra decennier 1 etsning "Hatten" 14/48 (d)

700 kr

Utrop: 600 kr

1 Tavla olja "skogslandskap med vattendrag" signerad JB Ladbrooke 98 x 71 cm

22 000 kr

Utrop: 27 000 kr

1 Tavla olja sign. J Thors 26x34 cm "An essex farm"

6 000 kr

Utrop: 8 000 kr

Pantvaror Övrigt

1 Äkta matta Ishaphan 163 x 107 cm

4 500 kr

Utrop: 5 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 äkta matta Keschan (små fläckar, skadade fransar) ca 220x120cm

Utrop: 2 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 Matta 1 x 1,47 m Kuba Kakkasus

1 500 kr

Utrop: 2 000 kr