161 - 180 av 356
1...8910...18 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 8 november 2007

Klubbad för

1 Ring vitguld med diamanter ca 0,40ct (4st, 1 skadad), stl:18 1/4, 18K. Vikt 4,4g

Utrop: 1 600 kr

1 Par örknappar med granater, förgyllt silver. Vikt 2g

250 kr

Utrop: 50 kr

1 Collier med granater, 47cm, förgyllt silver. Vikt 7,2g

475 kr

Utrop: 200 kr

1 Ring vitguld med diamant ca 0,63ct (enligt gravyr, brun), stl:17, 18K. Vikt 3,7g

3 100 kr

Utrop: 3 500 kr

11 Armband vitguld med blå stenar (nagg) & diamanter ca 0,22ct (22st), 17,5cm, 14K (låsåtta saknas). Vikt 13,8g

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

1 Kedja Pansar, 51cm, 18K. Vikt 12,9g

Utrop: 2 000 kr

1 Ring vitguld (graverad), 18K. Vikt 2,9g

Utrop: 450 kr

1 Par örhängen med vita stenar, 18K. Vikt 1,2g

275 kr

Utrop: 200 kr

1 Par örhängen Bismarck, 18K (1 stopp saknas). Vikt 1,1g

325 kr

Utrop: 175 kr

1 Ring vitguld med diamanter ca 0,05ct (5st), stl:17 1/4, 18K (graverad). Vikt 3,3g

Utrop: 500 kr

Diverse smycken (defekta/graverade), 18K. Vikt 13,5g

Utrop: 2 100 kr

1 Ring Bismarck med diamanter ca 0,02ct (4st), stl:17, 18K. Vikt 2,1g

500 kr

Utrop: 325 kr

1 Ring med lila stenar & diamanter ca 0,015ct (3st), stl:18 1/2, 9K. Vikt 1,3g

175 kr

Utrop: 50 kr

1 Ring med lila sten (bucklig), 18K. Vikt 2g

200 kr

Utrop: 300 kr

1 Klackring vitguld med diamanter ca 0,10ct (2st), stl:15 1/2, 18K. Vikt 4g

Utrop: 1 100 kr

1 Ring med stenar (4 stenar saknas), 18K. Vikt 52,9g

Utrop: 5 900 kr

1 Armband 18K (repigt/skadat). Vikt 55,1g

Utrop: 8 400 kr

1 Kedja Pansar, 52cm, 14K. Vikt 14,1g

Utrop: 1 700 kr

1 Kedja Ankar, 51cm, 14K. Vikt 10,8g

Utrop: 1 300 kr

1 Kedja Pansar, 45cm, 14K. Vikt 26,7g

2 400 kr

Utrop: 3 100 kr