181 - 200 of 356
1...91011...18 Go to
Order

Closed | Pawn – Thursday 8 November 2007

Hammered at

Pawnitems Gold

1 bracelet "curb", 21cm, 18K. weight 10,19g

Passed

Estimated: 1 600 kr

Go to item

Pawnitems Gold

1 bracelet "x-link" 18,5cm, 18K. weight 24,2g

2 800 kr

Estimated: 3 700 kr

Go to item

Pawnitems Gold

1 pair cufflinks, silver. weight 6,7g

100 kr

Estimated: 50 kr

Go to item

Pawnitems Silver

1 Kanna in silver with trähandtag, (stämplar finns), dents, height approx 21cm. weight 677,2g

2 700 kr

Estimated: 1 300 kr

Go to item

Pawnitems Silver

2 Supkoppar, MEMA signerade Löfman, year 1997, förgyllda invändigt, silver, h:4cm. weight 46,5g

225 kr

Estimated: 50 kr

Go to item

Pawnitems Silver

2 Supkoppar, TESI, year 1950-51, förgyllda invändigt, silver, h:4,5cm. weight 35,79g

250 kr

Estimated: 50 kr

Go to item

Pawnitems Silver

1 Minnesutgåva with 6 coin "1983 Olympic Prestige Set", case, case, cert

250 kr

Estimated: 50 kr

Go to item

Pawnitems Silver

various silvercoin. weight 1196,2g

2 500 kr

Estimated: 2 000 kr

Go to item

Pawnitems Silver

6 forks, Sv. Olsén, year 1925-26, längd:18cm, silver (monogram). weight 185,8g

300 kr

Estimated: 350 kr

Go to item

Pawnitems Silver

6 forks, W. Forslund, year 1922-24, längd:18cm, silver (monogram). weight 240,1g

350 kr

Estimated: 450 kr

Go to item

Pawnitems Silver

1 tablespoon, mästare Johan Svanberg verksam in Karlstad, year 1813, 20cm, silver (monogram, graverad). weight 37,9g

275 kr

Estimated: 200 kr

Go to item

Pawnitems Silver

1 spoon, mästare Emil Lindqvist verksam in Malmö, year 1910, 19cm, silver (monogram). weight 40g

125 kr

Estimated: 50 kr

Go to item

Pawnitems Silver

1 tablespoon, mästare Stephan Halling verksam in Örebro, year 1799 (stämplad by änkan efter hans bortgång 1785), 21cm, silver (engraved). weight 48,9g

375 kr

Estimated: 350 kr

Go to item

Pawnitems Silver

1 tablespoon, mästare Johan Adolf Hamnqvist verksam in Åmål year 1828-66, 22cm, silver (monogram, graverad). weight 55g

325 kr

Estimated: 200 kr

Go to item

Pawnitems Silver

1 bowl /värmeljushållare, silver, h:5,5cm d:9cm. weight 108,6g

475 kr

Estimated: 375 kr

Go to item

Pawnitems Silver

1 bowl, silver, h:6cm d:12,5cm. weight 147,3g

650 kr

Estimated: 550 kr

Go to item

Pawnitems Silver

1 bowl on stand, silver, h:9,5cm d:17cm. weight 407,9g

1 400 kr

Estimated: 1 500 kr

Go to item

Pawnitems Silver

2 candlesticks, silver, h:17cm resp. 20cm. weight 413,3g

2 100 kr

Estimated: 1 500 kr

Go to item

Pawnitems Silver

1 beaker, silver (graverad, buckla). weight 110,6g

225 kr

Estimated: 200 kr

Go to item

Pawnitems Silver

1 gravy-spoon, mästare Frans Holm verksam in Vadstena, year 1858, 20cm, silver (delvis förgylld). weight 38,29g

550 kr

Estimated: 325 kr

Go to item

About the auction