1 Tavla olja signerad JW
Utrop: 50 kr
1 tavla etsning Mats ergon 44/320 (d)
1Litografi Roland Svensson 322/360 "sommarnatt" (d)
Utrop: 1 200 kr
1 Litografi Staffan Kronberg HC
Utrop: 200 kr
1 Olja Signerad Harald Lindberg "bågskytt" 92 X 83 (d)
Utrop: 5 400 kr
1 Pendyl med nyckel skador(ingen funktionsgaranti)
Utrop: 500 kr
1 Provtryck Harald Lindberg ca 40x30cm, "båtmotiv", oramad (d)
1 Vinglas Kosta Boda UHV, höjd Ca: 22,5 cm
1 Vas Kosta Boda UHV höjd ca: 26 cm
1 Fat Kosta Boda UHV diameter 33 cm
9 Samlartallrikar Rosenthal "Aladin" med orginalaskar
1 Oljemålning Johan Ossian-Andersson 50x75cm (d)
Utrop: 1 600 kr
1 Litografi Arman: XXX/XXX 55 x 73 cm (d)
Utrop: 1 800 kr
1 Litografi Arman: XX/XXX, 55x73 cm
1 Tavla blandteknik Kjartan Slettemark "leaf" -88 a tergo noteringar (d)
Utrop: 3 500 kr
1 Olja signerad Lidberg "frälsningsarmén" (d)
Utrop: 3 000 kr
1 Sockerruska i silver GAB 1953 höjd ca:13 cm. Vikt 131,19g
1 liten bägare med handtag, 1700-t neapel enligt uppgift
Utrop: 725 kr
2 Etsningar Olle Hjortzberg (d)
Utrop: 600 kr
3 teckningar tillskrivna Egron Lundgren
Utrop: 375 kr
Torsdag 19 jul 2007
Förfallna panter / ABV Storgatan