361 - 380 av 397
1...181920 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 19 juli 2007

Klubbad för

1 Tavla olja signerad JW

75 kr

Utrop: 50 kr

1 tavla etsning Mats ergon 44/320 (d)

75 kr

Utrop: 50 kr

1Litografi Roland Svensson 322/360 "sommarnatt" (d)

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

1 Litografi Staffan Kronberg HC

Utrop: 200 kr

1 Olja Signerad Harald Lindberg "bågskytt" 92 X 83 (d)

4 600 kr

Utrop: 5 400 kr

Pantvaror Övrigt

1 Pendyl med nyckel skador(ingen funktionsgaranti)

Utrop: 500 kr

1 Provtryck Harald Lindberg ca 40x30cm, "båtmotiv", oramad (d)

425 kr

Utrop: 200 kr

Pantvaror Övrigt

1 Vinglas Kosta Boda UHV, höjd Ca: 22,5 cm

Pantvaror Övrigt

1 Vas Kosta Boda UHV höjd ca: 26 cm

Pantvaror Övrigt

1 Fat Kosta Boda UHV diameter 33 cm

Pantvaror Övrigt

9 Samlartallrikar Rosenthal "Aladin" med orginalaskar

1 700 kr

Utrop: 50 kr

1 Oljemålning Johan Ossian-Andersson 50x75cm (d)

1 500 kr

Utrop: 1 600 kr

1 Litografi Arman: XXX/XXX 55 x 73 cm (d)

2 300 kr

Utrop: 1 800 kr

1 Litografi Arman: XX/XXX, 55x73 cm

2 300 kr

Utrop: 1 800 kr

1 Tavla blandteknik Kjartan Slettemark "leaf" -88 a tergo noteringar (d)

Utrop: 3 500 kr

1 Olja signerad Lidberg "frälsningsarmén" (d)

Utrop: 3 000 kr

1 Sockerruska i silver GAB 1953 höjd ca:13 cm. Vikt 131,19g

700 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 liten bägare med handtag, 1700-t neapel enligt uppgift

750 kr

Utrop: 725 kr

2 Etsningar Olle Hjortzberg (d)

500 kr

Utrop: 600 kr

3 teckningar tillskrivna Egron Lundgren

850 kr

Utrop: 375 kr