1 painting oil signed JW
Estimated: 50 kr
1 painting etching Mats ergon 44/320 (d)
1Litografi Roland Svensson 322/360 "sommarnatt" (d)
Estimated: 1 200 kr
1 lithograph Staffan Kronberg HC
Estimated: 200 kr
1 oil signed Harald Lindberg "bågskytt" 92 X 83 (d)
Estimated: 5 400 kr
1 ornamental clock with key skador(ingen funktionsgaranti)
Estimated: 500 kr
1 Provtryck Harald Lindberg approx 40x30cm, "båtmotiv", oramad (d)
1 Vinglas Kosta Boda UHV, height Ca: 22,5 cm
1 vase Kosta Boda UHV height ca: 26 cm
1 dish Kosta Boda UHV diameter 33 cm
9 Samlartallrikar Rosenthal "Aladin" with orginalaskar
1 Oljemålning Johan Ossian-Andersson 50x75cm (d)
Estimated: 1 600 kr
1 lithograph Arman: XXX/XXX 55 x 73 cm (d)
Estimated: 1 800 kr
1 lithograph Arman: XX/XXX, 55x73 cm
1 painting blandteknik Kjartan Slettemark "leaf" -88 a tergo noteringar (d)
Estimated: 3 500 kr
1 oil signed Lidberg "frälsningsarmén" (d)
Estimated: 3 000 kr
1 sugar castor in silver GAB 1953 height ca:13 cm. weight 131,19g
1 small beaker with handle, 1700-t neapel enligt uppgift
Estimated: 725 kr
2 Etsningar Olle Hjortzberg (d)
Estimated: 600 kr
3 teckningar tillskrivna Egron Lundgren
Estimated: 375 kr
Pawn
Thursday 19 Jul 2007
Pawns / ABV Storgatan
Realtime auction
Online