421 - 440 av 539
1...212223...27 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 23 mars 2006

Klubbad för

1 Litografi Stig Claesson-77 35/500"söder mälarstrand"

700 kr

Utrop: 600 kr

2 Släta ringar,1 def. berlock,1def. armband, 1 örhänge 18k. Vikt 14,6g

Utrop: 1 800 kr

1 ring med dia ca:0,01 ct strl 16 18 k. Vikt 0,9g

125 kr

Utrop: 125 kr

1 Par solglasögon Ray Ban i fodral

375 kr

Utrop: 250 kr

1 Par solglasögon Versace modell S 82/p i fodral

325 kr

Utrop: 250 kr

1 Glasvas med 3 graverade fåglar(liten nagg)

175 kr

Utrop: 50 kr

5 Litografier oramade Olle Nyman, oramade

Utrop: 900 kr

3 Litografier oramade Sven Olof Ehren,oramade, skador

Utrop: 375 kr

1 Ikon "den heliga gudsmodern" 18 x 22 1800-t

Utrop: 3 000 kr

1 Parfymflaska i kristall med graverat arbete i 14k guld med orginalask(ngt defekt kant.)

1 700 kr

Utrop: 1 800 kr

1 Olja A.Plagemann, små skador på duk samt ram(d)

1 Olja på pannå signerad K.C Zoll "interiör i drängstuga" 31 x 21 cm krackeleringar(d)

Utrop: 4 800 kr

1 Tavla Olaf Gullbrandsen " Axel Johnson" 26 x 39 cm

550 kr

Utrop: 700 kr

1 Figurin Lisa Larsson "pojke med spann" höjd ca:13 cm

300 kr

Utrop: 250 kr

1 Figurin Lisa Larsson "Frusen Eskimå" höjd ca: 12 cm

325 kr

Utrop: 250 kr

1 Figurin Lisa Larsson "Hukande pojke med sorgsna ögon" höjd ca:11 cm

500 kr

Utrop: 600 kr

1 Figurin Lisa larsson "Kvinna med litet,litet barn" höjd ca:12,5 cm

150 kr

Utrop: 200 kr

1 Litografi Bengt Lindström, 1975 ur serien La grande feté 153/250(defekt ram,sned i ram)(d)

Utrop: 1 200 kr