1 Litografi Bengt Lindström, 1975 ur serien La grande feté 153/250(d)
Utrop: 1 200 kr
1 Litografi Bengt Lindström, 1975 ur serien La grande feté 153/250 (d)
4 tryck föreställande Visby, Gotland, 20X30 cm
Utrop: 500 kr
1 Olja på pannå Axel Eriksson 20 x 50 cm
Utrop: 375 kr
1 färglitografi sign. J.Coignard 57/60 "komposition i blått"
Utrop: 2 400 kr
1Litografi Peter Dahl p.t med dedikation(limmad på affisch)
1 Tavla/skulptur sign:Jan Naliwajko. 78 x 71 cm(d)
1 Litografi SLAS 268/300 "slussen"
Utrop: 600 kr
1 Litografi Låås 62/360 "fönster"
Utrop: 300 kr
1 Litografi Elisabeth Alexandersson 19/30 ET "höstlandskap"
Utrop: 200 kr
1 Litografi Morlin-79 37/125 "aftonfalk"
1 Lito Roland Svensson 53/200 utan ram (skadad, fuktskadad)
5 litografier Edelmann "wraped"
Utrop: 10 800 kr
4 Litografier Rudberg
Utrop: 3 600 kr
Etsning Carl Oskar Borg "Indianby" 10 x 12,5 cm ngt gulnad(d)
Utrop: 2 000 kr
Etsning Carl Oskar Borg "indianby med vagnar" 12 1/2 x 17 1/2 cm(d)
Utrop: 2 500 kr
Etsning Carl Oscar Borg "Landskap" 25 x 25 cm ngt gulnad(d)
Etsning Carl Oscar Borg "Squaw med barn" 17 1/2 x 12 1/2 cm(d)
Utrop: 3 000 kr
Etsning Carl Oscar Borg"Cowboys" 20 x 25 cm(d)
Utgår
Torsdag 23 mar 2006
Förfallna panter / ABV Storgatan
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm