441 - 460 av 539
1...222324...27 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 23 mars 2006

Klubbad för

1 Litografi Bengt Lindström, 1975 ur serien La grande feté 153/250(d)

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

1 Litografi Bengt Lindström, 1975 ur serien La grande feté 153/250 (d)

Utrop: 1 200 kr

4 tryck föreställande Visby, Gotland, 20X30 cm

Utrop: 500 kr

1 Olja på pannå Axel Eriksson 20 x 50 cm

300 kr

Utrop: 375 kr

1 färglitografi sign. J.Coignard 57/60 "komposition i blått"

Utrop: 2 400 kr

1Litografi Peter Dahl p.t med dedikation(limmad på affisch)

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

1 Tavla/skulptur sign:Jan Naliwajko. 78 x 71 cm(d)

2 200 kr

Utrop: 2 400 kr

1 Litografi SLAS 268/300 "slussen"

1 200 kr

Utrop: 600 kr

1 Litografi Låås 62/360 "fönster"

350 kr

Utrop: 300 kr

1 Litografi Elisabeth Alexandersson 19/30 ET "höstlandskap"

150 kr

Utrop: 200 kr

1 Litografi Morlin-79 37/125 "aftonfalk"

325 kr

Utrop: 300 kr

1 Lito Roland Svensson 53/200 utan ram (skadad, fuktskadad)

475 kr

Utrop: 375 kr

5 litografier Edelmann "wraped"

Utrop: 10 800 kr

4 Litografier Rudberg

Utrop: 3 600 kr

Etsning Carl Oskar Borg "Indianby" 10 x 12,5 cm ngt gulnad(d)

Utrop: 2 000 kr

Etsning Carl Oskar Borg "indianby med vagnar" 12 1/2 x 17 1/2 cm(d)

Utrop: 2 500 kr

Etsning Carl Oscar Borg "Landskap" 25 x 25 cm ngt gulnad(d)

Utrop: 2 500 kr

Etsning Carl Oscar Borg "Squaw med barn" 17 1/2 x 12 1/2 cm(d)

2 500 kr

Utrop: 3 000 kr

Etsning Carl Oscar Borg"Cowboys" 20 x 25 cm(d)

2 500 kr

Utrop: 3 000 kr