401 - 420 av 539
1...202122...27 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 23 mars 2006

Klubbad för

Harnesk , Svenskt M/1863, höjd 46 cm ca:korroderat och putsat

8 000 kr

Utrop: 10 000 kr

1 Pistol med tillbehör i schatull kammarladdningspistol "Ferrier Paris"

13 500 kr

Utrop: 16 200 kr

1 Tavla Lars Agger "Höstträd", krita 20 x 25 cm

325 kr

Utrop: 375 kr

1 Bronsskulptur Clodion h. 18 cm på stensockel, skickas ej

Utrop: 2 650 kr

1 Litografi Krallis 112/160 "bugatti"

500 kr

Utrop: 600 kr

1 Tavla Rolf Mellström 1947 olja 26X34 "Fasan" ram skadad(d)

Utrop: 3 600 kr

1 litografi Peter Dahl "Bacchus-Venus"(d)

1 300 kr

Utrop: 725 kr

1 Litografi Peter Dahl "Kallabalik hos.."(d)

1 300 kr

Utrop: 725 kr

1 Litografi Peter Dahl"Ensam trummare"(d)

1 300 kr

Utrop: 725 kr

1 Litografi Peter Dahl "Skärselden"(d)

1 300 kr

Utrop: 725 kr

1 Bronsskulptur Otto Strandman Herman Bergman gjuteri "Kyssen" med konsol(d), SKICKAS EJ

15 200 kr

Utrop: 12 600 kr

1 Tavla Ragnar von Holten "Hotande" 67 x 99 cm 1977(d)

1 Olja Wilhelm Behm "Landskap med gård"(d), Skickas ej

5 Akvareller "antika motiv" 10 x 15,ngt fläckade

2 600 kr

Utrop: 2 400 kr

1 Olja på mahognypannå 31x 20 cm "landskap med vattenkvarn" ngt sk.

Utrop: 4 200 kr

1 Olja Kurt Ullberger 19 x 30 cm "sommarväg på Gotland"

475 kr

Utrop: 375 kr

1 Tavla Lito Otydlig signatur 9/100, vattenskadad, skadad ram

550 kr

Utrop: 375 kr

Stol/skulptur, "Tronen", Ernst Billgren och Mats Theselius 40/100(d)

Utrop: 12 000 kr

Stol/skulptur "tronen" Ernst Billgren och Mats Theselius 75/100(d)

Utrop: 12 000 kr