401 - 420 av 438
1...202122 Gå till

Avslutad | Pant – Onsdag 14 september 2005

Klubbad för

1 Tavla sign Adalbert blandteknik 38 x 53 Blandteknik (d)

Utrop: 1 000 kr

1 Tavla sign Adalbert blandteknik 50 x 70 blandteknik (d)

Utrop: 1 400 kr

1 Tavla Vasarelly färgseriegrafi 50/207 60 x 60 blå kub

2 100 kr

Utrop: 1 800 kr

1 Skulptur Fernandez Arman 61,5x24,5x7,5 "Plastinbakad slized violin" 109/150 repor och färg

1 Inramad Litografi H.C.Andersen: "La petite sirene" sign Theo Tobiasse 84/350

Utrop: 2 900 kr

1 tavla sign Einar Nerman nov. 1938, med dedikation samt fuktgenomslag (d)

1 600 kr

Utrop: 500 kr

1 Tavla Ivar Morsing "Hamnbild" 42 X 45 olja, skadad ram (d)

3 000 kr

Utrop: 3 600 kr

1 Tavla etsning/koppartryck av A.Trouvain

800 kr

Utrop: 1 200 kr

1 Tavla Lasse Åberg litografi 165/200 (d)

800 kr

Utrop: 600 kr

1 Tavla Sven Lidberg litografi 132/280 (d)

Utrop: 1 000 kr

1 mapp om 3 litografier av Stig Fyring "stockholm 1997" 253/260 (d)

Utrop: 400 kr

1 Mapp om 3 litografier av Stig Fyring"skärgård 1997" 151/260 (d)

Utrop: 400 kr

1 Glasfat Steninge Slott sign. Inger Åberg 146/500 i orginalkartong diameter:37,5 cm (d)

Utrop: 1 000 kr

1 Tavla Lage Lindell kolteckning 45x37 cm,veck på papper (d)

1 200 kr

Utrop: 1 450 kr

1 Tavla Albert Engström 33x24 cm Tuschteckning "Arg präst" (d)

2 300 kr

Utrop: 2 000 kr

1 Kristallvas Vicke Lindstrand #42268 höjd ca 32cm (d)

3 200 kr

Utrop: 2 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 Pälsjacka från Amoress storlek 38

550 kr

Utrop: 50 kr