321 - 340 av 575
1...161718...29 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 13 mars 2004

Klubbad för

1 ring i siver sign Rey Urban. Vikt 10g

425 kr

Utrop: 500 kr

1 ströare i silver PH 1851

350 kr

Utrop: 300 kr

1 ströare Hasselgren 1852

175 kr

Utrop: 200 kr

1 gaffel i silver Rothman 1862

Utrop: 200 kr

6 punch koppar i silver i etui

Utrop: 1 100 kr

2 manchettknappar i silver med emalj

425 kr

Utrop: 250 kr

2 manchettknappar 18 k. Vikt 10,5g

775 kr

Utrop: 850 kr

1 ordensring 18 k. Vikt 7,5g

650 kr

Utrop: 600 kr

10 skedar i silver mod svensk

250 kr

Utrop: 300 kr

liten sked i silver ostämplad,lagningar mm

25 kr

Utrop: 150 kr

1 konfektskål G.Hamnqvist från Åmål verksam 1789-1818 höjd ca 21 cm,skador

8 400 kr

Utrop: 2 800 kr

2 ljusstakar tyskland,Achen,Graf,Berger ca:29 cm,skador

5 200 kr

Utrop: 6 000 kr

8 Matgafflar i silver Mod: Svensk

750 kr

Utrop: 800 kr

2 Skedar i silver Mod:Svensk

150 kr

Utrop: 200 kr

2 Knivar i silver Mod: Svensk

225 kr

Utrop: 200 kr

12 Knivar i silver Chippendale

1 700 kr

Utrop: 1 400 kr

12 Skedar i silver Chippendale

1 700 kr

Utrop: 1 400 kr

12 Gafflar i silver Chippendale

1 700 kr

Utrop: 1 400 kr

12 Dessertskedar i silver Chippendale

1 100 kr

Utrop: 800 kr

1 Stel armring i silver med turkosfärgade stenar (7 stenar saknas)

150 kr

Utrop: 50 kr