1 Tavla akvarell Jan Lundqvist 37x48 cm "Djurgårdsbron" utan ram (d)
Utrop: 3 800 kr
1 Akvarell på japanpapper Oskar Reuterswärd 30x21 cm "figur" (d)
Utrop: 1 500 kr
1 Tuschteckning på japanpapper Oskar Reuterswärd 30x21 cm "figur" (d)
Utrop: 1 100 kr
1 Tavla litografi osingnerad Peter Dahl (d)
Utrop: 600 kr
2 Tavlor litografier SLAS 151/300 (d)
Utrop: 2 000 kr
1 Tavla litografi James Coignard 29/55 (d)
1 Tavla blandteknik James Coignard 56x43 cm (d)
1 Tavla Karl Tiren akvarell "fjällvik" 50x41 cm (d)
Utrop: 3 500 kr
1 Tavla Ardy Struwer olja "kärleksgudinna i blommande hav" 46x38 cm (d)
Utrop: 5 000 kr
UTGÅR
1 tavla Ardy Strywer lito "kärlekens solarium" 1968 dedikerad till Jan (d)
Utrop: 1 200 kr
1 tavla Ardy Strywer lito "The collector" 1970 skadat glas dedikerad till Jan (d)
Utrop: 900 kr
1 Tavla bland.tek på pannå Lennart Rodhe 78x56 cm (d)
Utrop: 18 000 kr
1 Bemålad plåt sign P.H år troligen 1737 okänd konstnär
1 Tavla olja troligen från Holland okänd konstnär
Utrop: 1 400 kr
1 Tavla olja Mirjam Vainio-64 "stora byggnader" 33x41 cm (d)
Utrop: 700 kr
1 Tavla olja Mirjam Vainio-64 "vandring" 38x42 cm (d)
Utrop: 550 kr
1 Tavla olja Greta Gerell-69 28x34 cm stilleben (d)
1 Tavla olja Reinhold Ljunggren 26x34 cm stilleben (d)
Utrop: 4 500 kr
2 tavlor blandteknik Einar Forseth förelagor till fönster /61,51/ (d)
Lördag 24 jan 2004
Förfallna panter / ABV Storgatan
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm