1 tavla Kurt Jungstedt olja 73x61 cm "Modell i korgstol" (d)
Utrop: 9 000 kr
1 Tavla Staffan Hallström olja 73x41 cm "Sjöbod och båt" (d)
Utrop: 17 000 kr
1 Tavla Sven Jonson akvarell 13,5x13,5 cm "Figurer och kyrka" (d)
Utrop: 10 000 kr
1 Bok Cobra biblioteket
Utrop: 6 000 kr
UTGÅR
1 Litografi okänd konstnär
Utrop: 225 kr
1 lito Lasse Åberg 83/100 "Bang" oramad (d)
Utrop: 500 kr
1 Litografi Danka Jaworska 159/195, 1 litografi Engström HC (d)
Utrop: 700 kr
1 Litografi Engström HC, 1 litografi Leopold Fare 143/250 (d)
2 Litografier Leopold Fare 42 samt 185/250 (d)
1 tavla Carsten Engström olja 72x49 "Full bevisning saknas" (d)
Utrop: 900 kr
1 Tavla Carsten Engström olja 24x34 cm "Flygvy" (d)
3 Litografier Carsten Engström oramade (d)
8 Litografier Denes Perger oramade (d)
1 Litografi oramad Evy Låås (d)
Utrop: 200 kr
1 Litografi C.Weisbusch 218/225 "gladiatorer" (d)
Utrop: 1 000 kr
1 Tavla litografi Susanne Nessim 129/360 "simmerska" (d)
Utrop: 800 kr
1 Tavla litografi Allan Berckwitz 6/100 "hjärter dam" (d)
Lördag 24 jan 2004
Förfallna panter / ABV Storgatan
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm